O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

30-08-2022

Autor: Karol Pepliński

Wielka Brytania dostarczy Ukrainie kontenery na zboże

kontenery na zboże

Wielka Brytania zakupiła kontenery na zboże, a także sprzęt do naprawy mostów i układania tuneli. Brytyjczycy przekażą cały zakupiony sprzęt Ukrainie.

Minister transportu Wielkiej Brytanii Grant Shepps poinformował o tym podczas internetowego spotkania z ministrem infrastruktury Ukrainy Ołeksandrem Kubrakowem. Jak zaznaczył Grant Shepps, pomoc ta jest udzielana w ramach pakietu wsparcia dla Ukrzaliznytsia w wysokości 10 mln funtów, ogłoszonego przez premiera Wielkiej Brytanii Borisa Johnsona na ostatnim szczycie G7.

Ukraina otrzyma kontenery na zboże

Wielka Brytania zakupiła ponad 120 kontenerów do transportu zboża, a także sprzęt do naprawy mostów i układania tuneli. Brytyjski szef resortu infrastruktury poinformował, że kontenery na zboże i pozostały sprzęt trafią na Ukrainę.

 „Ponieważ Ukraina jest jednym z największych eksporterów zboża na świecie, te niezbędne środki pomogą jej gospodarce ożywić się i zmniejszyć presję na światowe ceny żywności. To z kolei wesprze Inicjatywę Zboża Czarnomorskiego, która umożliwia bezpieczny eksport zbóż, produktów spożywczych i nawozów z Ukrainy przez chronione korytarze transportowe” – czytamy w komunikacie.

Poinformowano również, że po wynikach spotkania strony podpisały wspólny plan działania na rzecz pomocy w odbudowie sieci transportowej Ukrainy.

 „Dzięki dzisiejszym umowom oczekujemy wysokiej jakości ekspertyz od wiodących brytyjskich firm i instytutów w zakresie odbudowy ukraińskiej infrastruktury” – podkreślił minister infrastruktury.

kontenery na zboże

Czytaj też: Ukraińskie porty na Dunaju działają na pełnych obrotach. Kolejne rekordy

agronews.ua/fot.pixabay

swiatrolnika.info 2023