Talk icon

Informacje

26-01-2023

Autor: Polska Agencja Prasowa

Wiceminister Romanowski przekonuje: Polskie rolnictwo jest najnowocześniejsze w Europie

Polskie rolnictwo

Wiceminister rolnictwa Rafał Romanowski podkreślił, że polskie rolnictwo i sektor przetwórczy są najnowocześniejsze w Europie.

Podczas debaty o przeciwdziałaniu dezinformacji o polskiej żywności wiceminister dodał, że przeciwstawianie się fake newsom na temat polskiego rolnictwa to olbrzymia praca do wykonania.

Polskie rolnictwo jest atakowane

Wiceminister rolnictwa wziął udział w debacie pt. „Jak skutecznie walczyć z dezinformacją i "fejk" atakami w branży żywnościowej?”, zorganizowanej przez Krajową Radę Drobiarską.

,,Polskie rolnictwo i sektor przetwórczy są najnowocześniejsze w Europie, bo stosują technologie z przełomu XX i XXI wieku, podczas gdy w Europie Zachodniej technologie są z lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych ubiegłego wieku" – powiedział Romanowski.

Zobacz też: Producenci jabłek nie mogą sprzedać owoców! Muszą szukać nowych rynków zbytu

Zwrócił uwagę, że jakość i walory smakowe polskiej żywności sprawiają, że jest ona chętnie kupowana, ale zauważył, że nie wszystkim to odpowiada. 

,,Było to widać w niedawnym ataku medialnym na naszą żywność poprzez szerzenie fake newsów, że olej przemysłowy był używany do produkcji pasz, a w konsekwencji do produkcji skażonej żywności" – zauważył.

Polskie rolnictwo

Dodał, że informacja ta była szeroko przez media kolportowana, ale już prawdziwe informacje, argumenty merytoryczne i wyniki badań nie były tak samo przekazywane.

Według Romanowskiego przeciwstawianie się fake newsom to olbrzymia praca do wykonania przez organizacje i producentów, a także przez nas wszystkich.

Uczestnicy debaty zgodnie podkreślali, że w atakach na polską żywność chodzi o wzbudzenie emocji, a także czerpanie zysków. 

PAP/fot.MRiRW

swiatrolnika.info 2023