Talk icon

Informacje

13-09-2022

Autor: Karol Pepliński

Wiceminister Kaczmarczyk do dymisji! Decyzję potwierdził Terlecki

Kaczmarczyk

Szef klubu PiS Ryszard Terlecki potwierdził, decyzję prezydium komitetu partii o tym, że wiceminister Norbert Kaczmarczyk musi zostać zdymisjonowany.

Wicemarszałek Sejmu dodał, że koalicjant będzie mógł uzupełnić ten wakat w rządzie swoim innym kandydatem. Pod koniec sierpnia media informowały o ślubie wiceministra rolnictwa. Na weselu było ponad 500 gości, w tym m.in. minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Na imprezie wystąpił zespół disco-polo Bayer Full. Szeroko opisywany przez media był prezent dla młodej pary w postaci ciągnika marki John Deere za 1,5 mln złotych.

Norbert Kaczmarczyk do dymisji

Jak w poniedziałek dowiedziała się PAP w kręgach zbliżonych do kierownictwa PiS w najbliższych dniach zdymisjonowany ma zostać wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Norbert Kaczmarczyk w związku z kontrowersjami dotyczącymi jego prezentu ślubnego w postaci ciągnika wartego 1,5 mln zł. Informacje te potwierdził we wtorek w Polskim Radiu 24 wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

,,Wczoraj prezydium komitetu politycznego Prawa i Sprawiedliwości zdecydowało, że ta dymisja musi nastąpić. I ona nastąpi" – zadeklarował.

Pytany, czy Prawo i Sprawiedliwość i Solidarna Polska przetrwa do wyborów, czy też ugrupowania pójdą osobno, wicemarszałek odparł:

,,Nie przesadzajmy, że tu postać wiceministra rolnictwa, czy jego dymisja, może doprowadzić do jakiegoś rozejścia się Zjednoczonej Prawicy".

Wyjaśniał, że zgodnie z umową koalicyjną, "koalicjant w tym wypadku będzie mógł uzupełnić tą swoją pulę w rządzie, swoim kolejnym, innym kandydatem".

,,(Tak) więc nie widzę tu zagrożenia dla Zjednoczonej Prawicy" – zapewnił.

Dopytywany, czy w ogóle nie widzi zagrożenia, jeżeli chodzi o sytuację polityczną, wicemarszałek przyznał, że "różne rzeczy mogą się wydarzyć".

,,Mamy jeszcze rok do wyborów, ale jak na razie Zjednoczona Prawica jest zjednoczona i działa wspólnie" – podkreślił.

Kaczmarczyk

Drogi prezent ślubny

Pod koniec sierpnia media informowały o ślubie wiceministra rolnictwa. Na weselu było ponad 500 gości, w tym m.in. minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Na imprezie wystąpił zespół disco-polo Bayer Full.

Szeroko opisywany przez media był prezent dla młodej pary w postaci ciągnika marki John Deere za 1,5 mln złotych. Zdjęcia z przekazania maszyny podczas uroczystości weselnej dystrybutor urządzenia opublikował na swoim profilu na Facebooku.

Huczne wesele, a przede wszystkim przekazanie młodej parze drogiego ciągnika, było szeroko komentowane w mediach. Kaczmarczyk w reakcji wydał oświadczenie w mediach społecznościowych, w którym ocenił, że jego ślub został wykorzystany "do brutalnej i kłamliwej gry politycznej", a on, jego żona i rodzina zostały zaatakowane przez polityków opozycji i niektóre media.

Czytaj też: Kaczmarczyk: Napaść na mnie i rodzinę traktuję jako atak na polskie rolnictwo

PAP/fot.MRiRW

swiatrolnika.info 2023