O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

11-08-2022

Autor: Emilia Gromczak

Weterynarze będą protestować. Resort rolnictwa zerwał ustalenia

weterynarze

Weterynarze ogłaszają gotować przystąpienia do organizacji protestu, ponieważ resort rolnictwa zerwał rządowe ustalenia.

Ustalenia rządowe z Porozumieniem Warszawskim  z dnia 26 lipca, 2 sierpnia i 29 lipca br. zostały zerwane. W związku z tym lekarze weterynarii oglłosili przystąpienie do organizacji protestu przeciwko projektowi Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie warunków i wysokości wynagrodzenia za wykonywanie czynności przez lekarzy weterynarii.

Zerwanie ustaleń z Porozumieniem Warszawskim

Weterynarze wskazują, że opublikowanie na stronie internetowej RCL-u "Raportu z konsultacji projektu rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie warunków i wysokości wynagrodzenia za wykonywanie czynności przez lekarzy weterynarii i inne osoby wyznaczone przez powiatowego lekarza weterynarii" jest zerwaniem przez stronę rządową ustaleń, które zostały podjęte na spotkaniach w dniach 26 lipca, 2 sierpnia i 29 lipca.

Komitet Protestacyjny Porozumienia Warszawskiego zaapelował o pilną interwencję w tej sprawie do premiera Kowalczyka.

weterynarze porozumienie

Weterynarze będa protestować

W związku z zerwaniem ustaleń, weterynarze ogłaszają gotowość do organizacji protestu. W liście otwartym Komitet Protestacyjny Porozumienia Warszawskiego wskazuje przedstawia cele protestu. Weetrynarze chcą wycofania projektu Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie warunków i wysokości wynagrodzenia za wykonywanie czynności przez lekarzy weterynarii. Według nich podstawą wspólnych prac powinien być projekt z dnia 27.01.br. opracowany przez Porozumienie Warszawskie. 

Weterynarze wskazują również na konieczność podwyższenia płac pracowników jednistek organizacyjnych Inspekcji Weterynaryjnej, które dotychczas nie zostały objęte ostatnią ich regulacją .

Czytaj również: Weterynarze po raz kolejny rozmawiają z MRiRW w sprawie wynagrodzeń

vetpol.org.pl/fot.pixabay.com

swiatrolnika.info 2023