Talk icon

Informacje

07-02-2023

Autor: Polska Agencja Prasowa

Węgry nakładają ścisłe kontrole na ukraińskie zboże! A co z nami?

ukraińskie zboże

Węgry nałożą bardzo ścisłe kontrole jakości i bezpieczeństwa łańcucha żywnościowego na napływające do kraju ukraińskie zboże.

Węgierski minister rolnictwa Istvan Nagy oskarżył Komisję Europejską o brak pomocy dla Węgier w warunkach zwiększonego napływu ukraińskiego zboża do kraju.

Ukraińskie zboże problemem również na Węgrzech 

Ukraińskie zboże zalewa również Węgry. Tamtejszy minister rolnictwa zapowiedział ściśle kontrole i zarzucił KE brak pomocy.

 „Bruksela jednak nie pomaga i nie robi nic, by wyeliminować niekorzystną sytuację konkurencyjną, w jakiej znajdują się węgierscy rolnicy” – stwierdził minister.

„Węgierskie przedsiębiorstwa wykorzystujące ukraińskie zboże mają bezpośredni obowiązek stosowania wyłącznie ziarna zgodnego z przepisami unijnymi i krajowymi” – powiedział Nagy

Zobacz też: Ukraińskie zboże zalało też Rumunię! Dalej twierdzą, że nie ma problemu?

„Obecna sytuacja jest nie do utrzymania, ponieważ sprzedaż zboża na Węgrzech i w całej Europie stanęła w miejscu” – dodał.

Nagy zaznaczył jednocześnie, że nadal będzie udzielane wszelkie wsparcie, aby ukraińskie zboże docierało do pierwotnego miejsca przeznaczenia, czyli do Afryki i na Bliski Wschód.

ukraińskie zboże

PAP/fot.pixabay

swiatrolnika.info 2023