Talk icon

Informacje

23-08-2022

Autor: Emilia Gromczak

We wtorek przez kraj przejdą gwałtowne burze oraz silny deszcz

burze

Burze pojawiaą się głównie Pomorza i Warmii, poprzez Mazowsze po Śląsk i Małopolskę. Pamiętajmy o zachowaniu ostrożności. 

Synoptyk IMGW-PIB Michał Folwarski ostrzega, że we wtorek czekają nas groźne burze.Pioruny i deszcz spadną z nieba od Pomorza i Warmii, poprzez Mazowsze po Śląsk i Małopolskę. Ulewy spodziewane przede wszystkim w rejonach podgórskich Karpat. Miejscami mogą wystąpić silniejsze porywy wiatru – do 70 – 80 km/h.

Burze we wtorek

"Wtorek będzie bardzo podobny do ostatnich dni, czyli deszczowo i burzowo, z tym że największe prawdopodobieństwo wystąpienia silniejszych burz będzie w pasie od Pomorza wsch. i Warmii w kierunku centrum kraju, po rejon Śląska, Małopolski i Podkarpacia" – mówi Folwarski.

W dalszym ciągu największym zagrożeniem są opady - do 20 mm, a lokalnie nawet do 30 mm na mkw. Ulewy spodziewane przede wszystkim w rejonach podgórskich Karpat. Miejscami mogą wystąpić silniejsze porywy wiatru – do 70 – 80 km/h.

burze ulewa

Na pozostałym obszarze kraju deszcz. Natomiast od wschodu zaczną wkraczać – początkowo nieśmiało – upały. Obejmą one Lubelszczyznę, Podlasie, wschodnią część Mazowsza i Mazur. Na tym obszarze termometry wskażą 30 – 31 st. C. Zdecydowanie chłodniej na zachodzie. Tutaj w okolicach 19 – 20 st.

Wczoraj mieliśmy do czynienia z dużymu zachmurzeniami z większymi przejaśnieniami, a na wschodzie również z rozpogodzeniami. Miejscami pojawił się przelotny deszcz oraz burze, najsłabsze opady na Pomorzu.

Sprawdź również: Zmienna pogoda w Tatrach. Synoptycy ostrzegają przed burzami

fot.pixabay.com

swiatrolnika.info 2022