Talk icon

Informacje

01-11-2021

Autor: Oliver Pochwat

Michał Urbaniak: Zmiana ministra Grzegorza Pudy na ministra Henryka Kowalczyka jest zmianą pozytywną

Michał Urbaniak

Henryk Kowalczyk Minister RolnictwaMichał Urbaniak nie ma wątpliwości, że miana na stanowisku rolnictwa pozytywnie wpłynie na notowania Prawa i Sprawiedliwości na wsi.

Michał Urbaniak wielokrotnie krytykował byłem ministra rolnictwa Grzegorza Pudę za brak należytego zainteresowania. Teraz jak sam przyznaje w rozmowie z portalem ŚwiatRolnika.info przyznał, że miana na stanowisku szefa resortu można podnieść notowania PiS na wsi.

ŚwiatRolnika.info: Jak ocenia Pan zmianę na stanowisku ministra rolnictwa?

Michał Urbaniak: Zmiana ministra Grzegorza Pudy na ministra Henryka Kowalczyka jest zmianą pozytywną. Każdy człowiek, który zdążył poznać ministra Pudę i jego działania stwierdzi, że zmiana na stanowisku szefa resortu jest szansą dla polskiego rolnictwa.

Nie znam dobrze ministra Henryka Kowalczyka. Nie pałam entuzjazmem, że zapewne teraz polskie rolnictwo odetchnie i ruszy do przodu.

Myślę jednak, że jest wiele osób, które będą lepsze niż minister Grzegorz Puda.

ŚwiatRolnika.info: Czy zmiana uspokoi rolników? Co w pierwszej kolejności powinien zrobić nowy minister rolnictwa?

Michał Urbaniak: Mówiłem o tym z mównicy sejmowej. Jest to problem wysokiej ceny nawozów oraz ASF. Są to czynniki, na które minister Kowalczyk powinien znaleźć rozwiązanie.

Czy wpłynie to pozytywnie na wieś i uspokoi nastroje. Pytanie, w jaki sposób ma uspokoić. Rozumiem, że będzie to walka o głosy wyborców, ale to wcale nie musi przesądzić o tym, że polska wieś będzie teraz płynąca mlekiem i miodem.

Na pewno jest to działanie na plus. Trochę pomoże PiSowi i podniesie notowania.

Minister Henryk Kowalczyk był ministrem w ministerstwie rolnictwa. Pochodzi z regionu o dużych tradycjach rolniczych.

Czytaj także: Henryk Kowalczyk dla SwiatRolnika.Info: Jestem zdecydowanym przeciwnikiem dodatkowego podatku od mięsa

swiatrolnika.info 2022