Talk icon

Informacje

08-06-2022

Autor: Świat Rolnika

Uprawiał konopie indyjskie w przydomowym ”foliaku”. Grożą mu 3 lata

konopie indyjskie

W przydomowych namiocie foliowym zazwyczaj rosną pomidory, ale nie tym razem. Mieszkaniec gm. Górowo Iławeckie uprawiał w nim… konopie indyjskie.

36-latek zasiał ziarna, podlewał i dbał o swoje 15 roślin. O uprawie marihuany dowiedzieli się policjanci. Zabezpieczone krzewy trafiły do suszarni w policyjnym magazynie. Dalsze czynności w tej sprawie zostaną podjęte po ustaleniu ilości suszu, jaki powstanie z zabezpieczonych roślin i jego badaniu w laboratorium kryminalistycznym.

Uprawiał konopie indyjskie zamiast pomidorów

Warmińsko-mazurscy kryminalni pojechali do jednej z miejscowości w gminie Górowo Iławeckie, gdzie według uzyskanych informacji 36-latek miał uprawiać konopie indyjskie. W stojącym w ogrodzie namiocie foliowym, policjanci ujawnili nielegalną uprawę. Rosło w nim 15 krzewów konopi różnej wysokości. Mężczyzna nie zaprzeczał, że to jego uprawa. Powiedział policjantom, że zasiał konopie indyjskie na własne potrzeby.

Rośliny zostały zabezpieczone i trafiły do suszarni. Po wysuszeniu zostaną zważone i tafią na badania laboratoryjne. Od przeprowadzonych analiz zależeć będzie odpowiedzialność karna 36-latka. Uprawianie konopii innych niż włókniste to przestępstwo, za które zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

konopie indyjskie

Czytaj też: Konopie w Polsce rosną w siłę! Rolnicy chcą je uprawiać! Jest raport!

warminsko-mazurska.policja.gov.pl/fot.Policja Warmińsko-Mazurska

swiatrolnika.info 2022