Talk icon

Informacje

28-03-2022

Autor: Michał Rybka

Ukraińskie wojsko donosi, że rosyjscy żołnierze wymieniają paliwo na alkohol

alkohol

Sztab Generalny armii Ukrainy podaje, że rosyjscy żołnierze stacjonujący na terytorium Białorusi handlują paliwem tylko po to, aby dostać alkohol.

W najnowszym komunikacie o sytuacji na frontach Sztab Generalny armii Ukrainy podaje, że od 32 dni rosyjski agresor prowadzi pełnowymiarową wojnę przeciw Ukrainie. Jednakże morale najeźdźcy pozostają na niskim poziomie.

Bezcenne paliwo wymieniane na alkohol

Dalsza część raportu Sztabu Generalnego armii Ukrainy informuje o dość nietypowych, jak na rzeczywistość wojenną, sytuacjach. Paliwo, które stanowi fundament logistyczny jakichkolwiek działań wojennych, rzekomo jest wymieniane przez rosyjskie siły na napoje alkoholowe. 

"Wzdłuż szlaków komunikacyjnych, którymi poruszają się rosyjskie kolumny wojskowe na terytorium Republiki Białorusi, dochodzi do licznych przypadków sprzedaży paliwa i prowiantu przez żołnierzy w zamian za alkohol".

"Okupanci nadal terroryzują i zastraszają mieszkańców tymczasowo okupowanych terenów. Zdarzają się przypadki grabieży i okradania mieszkańców z ich własności" – czytamy w końcowej części komunikatu Sztabu Generalnego armii Ukrainy.

alkohol

Straty strony rosyjskiej na dzień 26 marca

"W ciągu miesiąca walk wróg poniósł ciężkie straty. Mimo tego wojskowo-polityczne kierownictwo (Federacja Rosyjska) nie odstępuje od popełniania czynów kryminalnych" – brzmi treść komunikatu.

Ukraiński Sztab Generalny dysponuje danymi, z których wynika, że do szpitali w Sewatopolu (teren okupowanego Krymu) codziennie trafia od 50 do 100 rannych rosyjskich żołnierzy. Zdaniem ukraińskich wojskowych  "Morale i stan psychiczny wrogich jednostek pozostają niskie" – czytamy w komunikacie.

Biorąc okres od początku inwazji łączne straty Rosjan (według strony ukraińskiej), miały wynieść: ponad 16 tys. żołnierzy, 121 samolotów, 582 czołgi, 4 mobilne systemy SRBM, 1664 transportery opancerzone, 52 działa przeciwlotnicze oraz 7 okrętów.

Czytaj także: PIE: Rosja w dwa tygodnie straciła na wojnie ponad 15 mld dolarów

źródła:rp.pl/fot.pixabay.com

swiatrolnika.info 2023