Talk icon

Informacje

27-07-2022

Autor: Jacek Podgórski

Ukraińscy żołnierze: odbiliśmy z rąk Rosjan dwie wsie na południu kraju

ukraińscy żołnierze

Ukraińscy żołnierze przeprowadzili cztery udane uderzenia na rosyjskie wojska w obwodzie chersońskim na południu Ukrainy.

Wojsko odzyskało kontrolę nad wsiami Andrijiwka i Łozowe – podała w środę agencja Ukrinform, cytując ukraińskie dowództwo operacyjne Południe.

Ukraińscy żołnierze wyzwolili wsie

„Przeprowadzono cztery ataki na wroga przy użyciu samolotów szturmowych, bombowców i śmigłowców. Uderzono w cztery zgrupowania wroga na obszarze Andrijiwki, Biłohirki i Błahodatnego. W ten sposób Andrijiwka została wyzwolona i nareszcie usunięto z niej rosyjskie siły okupacyjne, podobnie jak z Łozowego, gdzie ukraińscy żołnierze zabezpieczyli teren odzyskany kilka dni wcześniej” – napisano.

W komunikacie zaznaczono, że minionej doby siły rosyjskie przeprowadziły zmasowany ostrzał rakietowy na obwody odeski i mikołajowski, niszcząc domy i ośrodki rekreacyjne oraz raniąc dwoje cywilów. Zaatakowali także infrastrukturę portową w obwodzie mikołajowskim.

„W ciągu ostatniej doby siły ukraińskie zestrzeliły w tym obwodzie rosyjskiego drona typu Eleron-3, który prowadził działania zwiadowcze. Zniszczyły również rosyjskiego drona-kamikaze typu Lancet” – dodano.

Łącznie minionej doby Rosja straciła na południu Ukrainy 89 żołnierzy, czołg T-62, dwie haubice typu Msta, ciężki moździerz Sani, dwa pojazdy opancerzone, sześć innych pojazdów i skład amunicji – podkreślono.

ukraińscy żołnierze

Czytaj także: Ukraińscy rolnicy palą pola uprawne, by Rosjanie nie ukradli zboża

PAP/fot. pixabay

swiatrolnika.info 2023