Talk icon

Informacje

30-03-2022

Autor: Emilia Gromczak

Ukraińcy mogą liczyć na pracę w Polsce. Firmy zwiększają zatrudnienie

Ukraińcy

Ukraińcy mogą liczyć na pracę w Polsce. Według sondażu "Rzeczpospolitej" większość przedsiębiorstw chętnie zatrudni pracowników.

Jak wynika z sondażu opublikowanego w poniedziałkowej "Rzeczpospolitej", większość przedsiębiorstw, które mają wolne miejsca pracy, chętnie zatrudni ukraińskich pracowników, w tym także specjalistów i menedżerów. Według marcowego badania firmy rekrutacyjnej Antal prawie ośmiu na dziesięciu pracodawców planuje zatrudnić Ukraińców.

Ukraińcy mogą liczyć na pracę w Polsce

Z sondażu opublikowanego w poniedziałkowej "Rzeczpospolitej" wynika, że większość  przedsiębiorstw, które mają wolne miejsca pracy, chętnie zatrudni ukraińskich pracowników, w tym także specjalistów i menedżerów. Jak pisze gazeta, Polscy pracodawcy nie tylko mocno angażują się w pomoc humanitarną dla Ukrainy. Oferują też tysiące miejsc pracy dostępnych także dla ukraińskich uchodźców. Ukraińcy mogą liczyć na pracę w naszym kraju. Według marcowego badania firmy rekrutacyjnej Antal prawie ośmiu na dziesięciu pracodawców planuje zatrudnić Ukraińców, również na stanowiskach specjalistycznych i kierowniczych.

"Choć barierą może być brak znajomości języka polskiego, to firmy widzą więcej szans – licząc na większą dostępność pracowników i możliwość pozyskania niezwykle zmotywowanej kadry posługującej się językiem angielskim" – czytamy.

Ukraińcy praca

Branże gotowe zwiększać zatrudnienie 

"Oferty pracy dostępne dla obywateli Ukrainy są oczywiście skierowane do polskich pracowników lub innych narodowości. Jednak potrzeby są tak duże, że każda osoba, która spełnia minimalne warunki progowe, ma możliwość udziału w prowadzonych rekrutacjach" – zaznacza Artur Skiba, prezes firmy Antal, która przeprowadziła badanie, cytowany przez "Rz".

Ukraińcy mogą zostać zatrudnienie w takich branżach, jak TSL (transport i logistyka), IT oraz bankowość i ubezpieczenia.

"W TSL wszyscy badani, w IT zaś aż 90 proc. pracodawców, chętnie zatrudniłoby Ukraińców"  – podano w wynikach sondażu w poniedziałkowej "Rzzeczpospolitej".

Zaznaczono, ze badanie objęło 276 małych, średnich i dużych przedsiębiorstw w Polsce.

Sprawdź również: Producent mięsa Cedrob przekazuje 3 mln zł na pomoc Ukrainie

PAP/fot.pixabay.com

swiatrolnika.info 2023