O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

27-07-2022

Autor: Mateusz Chrząszcz

Rolnik najechał broną na rosyjską minę. Było o włos od tragedii

Rolnik

W obwodzie kijowskim, we wsi Andrijewka, rolnik podczas prac rolniczych natknął się na pozostawioną przez okupantów minę przeciwczołgową.

Podczas prac rolniczych w polu 53-letni rolnik natknął się na pozostawioną przez okupantów minę przeciwczołgową. Poinformował o tym szef policji obwodu kijowskiego Andrij Nebytova. Kierowca miał szczęście, nie odniósł obrażeń. Uszkodzeniu uległo jedynie zawieszenie ciągnika, które było w ziemi podczas pracy.

Mina zniszczyła maszynę

Saperzy zbadali miejsce wypadku i odkryli kolejny wybuchowy obiekt. Rolnik nie odniósł obrażeń.

„Po raz kolejny wzywam obywateli do szczególnej uwagi i ostrożności na terenach odkupionych, unikania pasów leśnych i polnych dróg! Jeśli znajdziesz miny, bądź inne materiały wybuchowe, zadzwoń pod numer 102!" – nalegał szef policji.

Kolejne zbrodnie wojenne Rosjan. Ukraiński rolnik z Ryżówki w obwodzie Sumy, zginął na własnym podwórku w wyniku rosyjskiego ataku rakietowego.

Rolnik

Rolnik zginął na własnym podwórku

Kolejne zbrodnie wojenne Rosjan. Ukraiński rolnik z Ryżówki w obwodzie Sumy, zginął na własnym podwórku w wyniku rosyjskiego ataku rakietowego.

Biuro Prokuratora Generalnego poinformowało, że pod proceduralnym kierownictwem Prokuratury Rejonowej w Sumach wszczęto śledztwo przygotowawcze w sprawie naruszenia praw i zwyczajów wojennych, połączonego z umyślnym zabójstwem (par. 2 art. 438 ukraińskiego kodeksu karnego).

71-letni miejscowy rolnik zginął w wyniku ostrzału na własnym podwórku. Uszkodzona została zagroda i dwa ciągniki. Według śledztwa rosyjscy żołnierze, używając środków walki zakazanych przez prawo międzynarodowe, wystrzelili pociski z terytorium Federacji Rosyjskiej 23 lipca 2022 r. z artylerii ciężkiej. W tej chwili trwają podstawowe czynności śledcze, w przyszłości materiały z postępowań karnych zostaną przekazane do Urzędu Służby Bezpieczeństwa Ukrainy w obwodzie sumskim.

Czytaj również: Ukraińscy żołnierze: odbiliśmy z rąk Rosjan dwie wsie na południu kraju

Agravery/fot.pixabay

swiatrolnika.info 2023