O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

26-08-2022

Autor: Sebastian Wroniewski

Ubezpieczenie przyczepek i przyczep – szybko, tanio i bezpiecznie

Ubezpieczenie przyczepek i przyczep

Wśród kierowców bardzo duże kontrowersje budzi ubezpieczenie przyczepek i przyczep. Używane wyposażenie tego typu można kupić za niewielkie pieniądze.

Natomiast roczna składka za obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne to poważny wydatek. Warto jednak pamiętać o wykupieniu polisy, gdyż jej brak będzie skutkować jeszcze większymi kosztami. Obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne OC w przypadku przyczepek i przyczep ma za zadanie chronić kierowców głównie w momencie, gdy do szkody dojdzie podczas odłączania tych maszyn od innych pojazdów.

Czy przyczepa jest pojazdem mechanicznym?

Coraz więcej osób decyduje się na inwestycję w przyczepę lub przyczepkę, gdyż jest to niezwykle wygodne rozwiązanie. Nie wszystko można przewieźć nawet sporych rozmiarów samochodem, zwłaszcza jeśli mówimy o wielkogabarytowych przedmiotach, a przyczepka skutecznie wychodzi naprzeciw tym problemom. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że wyjeżdżając takim zespołem pojazdów na drogę, ubezpieczenie OC powinien mieć zarówno samochód, jak i przyczepa, pomimo tego, że nie ma ona silnika. 

Wszystko to jest oczywiście zgodne z przepisami polskiego prawa, które jasno wskazują, że pojazdem nazywa się „środek transportu przeznaczony do poruszania się po drodze oraz maszynę lub urządzenie do tego przystosowane”. Decydując się więc na przyczepkę lub przyczepę do samochodu, musimy pamiętać o obowiązkowej polisie. To, gdzie ją najlepiej wykupić, można sprawdzić za pomocą sprawdzonych wyszukiwarek i porównywarek ofert, takich jak np. agenci-online.pl.

Ubezpieczenie przyczepki i przyczep – kiedy może się przydać?

Ubezpieczenie przyczepek i przyczep nie jest tak oczywiste, jak w przypadku innych pojazdów. Trudno przecież wyobrazić sobie sytuację, w której to przyczepa wyrządza szkodę innym kierowcom lub samochodom. Jest przecież maszyną bez własnego napędu. Sprawa jest jednak nieco bardziej skomplikowana. Obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne OC w przypadku przyczepek i przyczep ma za zadanie chronić kierowców głównie w momencie, gdy do szkody dojdzie podczas odłączania tych maszyn od innych pojazdów. Mogą się one np. stoczyć z miejsca postoju, a nawet odłączyć od samochodu w trakcie jazdy.

Ubezpieczenie przyczepki przez internet

Ubezpieczenie przyczepek i przyczep przez internet to rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej kierowców. Taka możliwość to szereg korzyści – przede wszystkim można znaleźć polisę dopasowaną do indywidualnych potrzeb, zarówno jeśli chodzi o OC, jak i o inne już nieobowiązkowe ubezpieczenia. Obecne stawki na rynku, a także sam zakres ochrony są niezwykle zróżnicowane, ze względu na stale rosnącą konkurencję. Dzięki wyszukiwarkom online będziesz mieć szansę znaleźć idealną ofertę w 100% zgodną z Twoimi preferencjami. Zaoszczędzisz i czas, i pieniądze.

Ubezpieczenie przyczepek i przyczep – jak to zrobić?

Zastanawiasz się, jak i gdzie ubezpieczyć przyczepkę lub przyczepę do samochodu? Portal agenci-online.pl z pewnością Ci w tym pomoże. Dzięki tej porównywarce ubezpieczeń znajdziesz najlepsze stawki na rynku. Z roku na rok konkurencja rośnie, a więc coraz trudniej jest znaleźć najbardziej atrakcyjną ofertę. Na stronie przygotowany zostanie dla Ciebie ranking ofert na podstawie wprowadzonych przez Ciebie danych. Wybierz rodzaj ubezpieczenia i wypełnij formularz, a wyświetlonych zostanie aż ponad 20 agencji z wyszczególnionymi najkorzystniejszymi polisami. 

Agenci Online chętnie pomogą Ci również w podpisaniu umowy z wybranym towarzystwem ubezpieczeniowym, a wszystko to bez żadnych prowizji. agenci-online.pl to portal, który wyróżnia się wieloletnim doświadczeniem i profesjonalnym podejściem do każdego klienta. Decydując się na skorzystanie z tej wyszukiwarki, zyskasz gwarancję znalezienia najlepszej oferty na rynku w ekspresowym czasie.

Czytaj też: Ubezpieczenia maszyn rolniczych mogą być krótkoterminowe

fot.Adobestock

swiatrolnika.info 2023