O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

06-09-2022

Autor: Karol Pepliński

Tygrys uciekł z ukraińskiego zoo. Pojawił się… na Słowacji

Tygrys

Na wschodzie Słowacji pojawił się młody tygrys, który uciekł z ukraińskiego zoo. O wielkim kocie poinformowały władze gminy Ulicz znajdującej się w pobliżu granicy z Ukrainą.

Okolicę patrolują strażnicy leśni, policjanci i weterynarze wyposażeni w środki usypiające. Zwierzę zostało także sfotografowane przez graniczne aparaty monitoringu wideo. Słowackie media piszą, że ze zdjęcia wynika, że jest to młodszy osobnik.

Tygrys uciekł z zoo

,,Informujemy, że w sąsiedztwie gminy znajduje się tygrys, który uciekł z zoo na Ukrainie. Prosimy wszystkich o zachowanie czujności i ograniczenie przebywania poza domem. Jeśli ktoś zauważy zwierzę, powinien skontaktować się z policją lub władzami gminy" – ostrzegają władze gminy na stronie internetowej.

O pojawieniu się drapieżnika starostę gminy powiadomiła policja, która już w sobotę otrzymała wiadomość z Ukrainy o ucieczce tygrysa. Zwierzę zostało także sfotografowane przez graniczne aparaty monitoringu wideo. Słowackie media piszą, że ze zdjęcia wynika, że jest to młodszy osobnik.

 

TIGER NA HRANICI S UKRAJINOU Včera krátko po 17.30h operačné stredisko RHCP v Sobranciach prijalo informáciu od svojich...

Posted by Polícia Slovenskej republiky on Sunday, September 4, 2022

Policja zaapelowała o rozwagę oraz o niepodejmowanie żadnych ryzykownych działań. Zwierzę jest niebezpieczne. Park Narodowy Połoniny, gdzie pojawił się tygrys, patrolują strażnicy, policjanci oraz weterynarze z bronią z pociskami usypiającymi.

Tygrys

Czytaj też: Tygrysy uciekły z zoo i zagryzły pracownika, małpę i strusia

PAP/fot.pixabay

 

swiatrolnika.info 2023