Talk icon

Informacje

21-07-2022

Autor: Świat Rolnika

Trzy plantacje konopi zlikwidowane. Policja zatrzymała sprawców

plantacje konopi

Zlikwidowane trzy plantacje konopi i zatrzymane trzy osoby – to wynik ostatnich działań kryminalnych z sierpeckiej komendy.

W wyniku tych działań kryminalni zlikwidowali trzy plantacje marihuany na terenie powiatu sierpeckiego i żuromińskiego. Właściciele nielegalnych plantacji już usłyszeli zarzuty. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Plantacje konopi w dwóch powiatach 

Na trop nielegalnego procederu wpadli policjanci z sierpeckiej komendy, którzy od dłuższego czasu realizowali czynności operacyjne w sprawach trzech nielegalnych upraw konopi. W wyniku tych działań kryminalni zlikwidowali trzy plantacje marihuany na terenie powiatu sierpeckiego i żuromińskiego.

W zeszłym tygodniu na jednej z posesji na terenie gminy Szczutowo w przydomowej szklarni policjanci ujawnili kilka krzewów konopi indyjskich w różnej fazie wzrostu. Policjanci zatrzymali 30-letniego mieszkańca powiatu sierpeckiego, który usłyszał zarzut.

Następnie w miejscowości Mak  (na terenie powiatu żuromińskiego) policjanci ujawnili kolejną plantację konopi. W miejscu zamieszkania 28-latka zabezpieczyli kilka krzewów konopi indyjskiej.

Na kolejną plantację konopi natrafili sierpeccy kryminalni w budynku gospodarczym na terenie powiatu żuromińskiego. Policjanci zabezpieczyli kilkanaście krzewów konopi w fazie wzrostu około 1 metra. Mężczyźnie bezpośrednio związanego z prowadzeniem plantacji przedstawiono zarzut. Prokurator wobec 32-letniego mieszkańca powiatu żuromińskiego zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

Teraz podejrzanych czekają sprawy w sądzie. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności. 

plantacje konopi

Czytaj też: Nielegalna plantacja konopi zlikwidowana w Środzie Śląskiej

mazowiecka.policja.gov.pl/fot. pixabay

 

swiatrolnika.info 2023