Talk icon

Informacje

20-07-2021

Autor: Sebastian Wroniewski

Traktorzysta z czterema promilami wjechał ciągnikiem w ogrodzenie!

Traktorzysta

33-latek mając blisko cztery promile alkoholu w organizmie wjechał ciągnikiem rolniczym w ogrodzenie. Na szczęście nikt nie ucierpiał w tym zdarzeniu a traktorzysta trafił do policyjnego aresztu. Przestępstwo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Traktorzysta wjechał w ogrodzenie

15 lipca 2021 roku około godziny 20.00 w jednej z miejscowości w gminie Łęczyca kierujący ciągnikiem rolniczym wjechał w ogrodzenie posesji. Kiedy właściciel zauważył, że traktorzysta jest pod działaniem alkoholu i chce odjechać, zabrał mu kluczyki od pojazdu. Na miejscu niezwłocznie pojawili się policjanci, którzy zbadali stan trzeźwości 33-latka.

Badanie wykazało 1,89 mg/l w wydychanym powietrzu co w przeliczeniu daje wynik blisko czterech promili w organizmie nieodpowiedzialnego kierowcy. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał, a pijany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Czytaj więcej: Maszyna rolnicza dosłownie zmieliła mężczyznę!

Traktorzysta odpowie za swój czyn

Po tym jak wytrzeźwieje usłyszy zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Takie przestępstwo zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności, wysoką karą grzywny oraz zakazem prowadzenia pojazdów. Dodatkowo zatrzymany musi liczyć się z konsekwencjami spowodowania zdarzenia drogowego. Za takie wykroczenie grozi kara grzywny.

To kolejny przypadek, który pokazuje jakim zagrożeniem są nietrzeźwi kierujący. Tylko od początku roku policjanci z Łęczycy zatrzymali ich już 143, z czego 13 z nich brało udział w zdarzeniach drogowych.

lodzka.policja.gov.pl/fot.pixabay

swiatrolnika.info 2022