Talk icon

Informacje

31-08-2022

Autor: Jagoda Mrowiec

Traktorzysta spowodował kolizję z busem. Wypadek na Podkarpaciu

Traktorzysta

Traktorzysta trafił do szpitala po kolizji z busem w Cyganach na Podkarpaciu. Wymusił pierwszeństwo, wyjeżdżając na drogę.

Należytej ostrożności podczas włączania się do ruchu nie zachował kierowca ciągnika rolniczego ze wsi Cygany nieopodal Tarnobrzega. 60– letni mężczyzna kierujący traktorem, wyjeżdżając z drogi gruntowej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z busem.

Kierowca ciągnika ucierpiał po zderzeniu z busem

Do groźnego wypadku z udziałem ciągnika rolniczego i busa doszło we wtorek 30 sierpnia 2022 roku przed godziną 10:00 na drodze  w Cyganach w gminie Nowa Dęba. Zdarzenie pokazuje, że chwila nieuwagi na drodze może mieć opłakane konsekwencje.

Jak informuje rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu, podinspektor Beata Jędrzejewska–Wrona, ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 60– letni mężczyzna kierujący ciągnikiem rolniczym, wyjeżdżając z drogi gruntowej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z busem marki Citroen, kierowanym przez 34– latka. W wyniku zderzenia pojazdów, ranny został traktorzysta. Zespół pogotowia ratunkowego przetransportował mężczyznę do szpitala. Policjanci ustalili, że obaj uczestnicy wypadku byli trzeźwi.

Policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego na miejscu zdarzenia zabezpieczyli ślady, wykonali dokumentację fotograficzną oraz ustalają dokładne okoliczności i przebieg tego zdarzenia. Policja apeluje do kierowców o ostrożną i bezpieczną jazdę.

Traktorzysta

Traktorzysta zderzył się z osobówką. Ciągnik rozpadł się na pół

Przypominamy o innym podobnym zdarzeniu, które miało niedawno miejsce. W piątek 27 sierpnia w Moroczynie (woj. lubelskie) ciągnik zderzył się z samochodem osobowym. Na szczęście zarówno traktorzysta, jak i kierowca samochodu osobowego nie odnieśli żadnych obrażeń. Najbardziej w wypadku ucierpiał traktor, który dosłownie rozpadł się na pół.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia dwóch zastępów Państwowej Straży Pożarnej zastano kolizję samochodu osobowego z traktorem. Na skutek zderzenia ciągnik rozpadł się na dwie części. Poszkodowanemu kierowcy udzielono wsparcia psychicznego do czasu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Czytaj również:Groźny wypadek na Mazowszu. Samochód staranował rolnika i jego krowy

Podkarpacka.policja.gov /fot. KMP Tarnobrzeg /fot.pixabay

swiatrolnika.info 2022