Talk icon

Informacje

24-08-2022

Autor: Karol Pepliński

Tragiczny wypadek w Przybyszewie. Kombajn przygniótł 30-latka

Kombajn

Tragiczny wypadek w Przybyszowie niedaleko Sławy (Lubuskie). Przy zmianie koła, kombajn śmiertelnie przygniótł 30-letniego rolnika.

Mężczyzny nie udało się uratować. Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają przyczynę śmiertelnego wypadku przy pracach rolniczych. Po oględzinach miejsca wypadku decyzją prokuratora zostanie przeprowadzana sekcja zwłok zmarłego.

Kombajn przygniótł 30-latka

Informacja o wypadku wpłynęła do służb przed godz. 22. Na miejsce udało się pogotowie ratunkowe, straż pożarna i policja. Mężczyzny nie udało się uratować.

,,Niestety, 30-latek poniósł śmierć na miejscu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kiedy na polu wymieniał koło w kombajnie, maszyna zsunęła się z lewarka i mężczyznę przygniótł heder (najbardziej wysunięty podzespół maszyny, który ścina zboże – PAP)" – powiedziała Maja Piwowarska z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie.

Dodała, że po oględzinach miejsca wypadku decyzją prokuratora zostanie przeprowadzana sekcja zwłok zmarłego. Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa we Wschowie.

Kombajn

Czytaj też: Groźny wypadek na polu; ciągnik z pługiem wywrócił się

PAP/fot.pixabay

swiatrolnika.info 2022