O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

09-05-2022

Autor: Karol Pepliński

Tragiczny wypadek na polu. Wał rolniczy przejechał 5-letnie dziecko

Wał rolniczy

Tragiczny wypadek w gminie Czernice Borowe na Mazowszu. 5-letnie dziecko wpadło pod wał rolniczy podczas prac polowych. Chłopiec w ciężkim stanie trafił do szpitala.

Dokładne okoliczności i przyczyny wypadku są ustalane w toku prowadzonego postępowania. Policja apeluje o rozwagę, szczególnie podczas prac polowych. ,,Nie zezwalajmy dzieciom na wykonywanie niebezpiecznych prac polowych i nie pozostawiajmy małych dzieci bez opieki dorosłych” – apelują.

Dziecko przejechane przez wał rolniczy

Do tego tragicznego wypadku doszło 2 maja po południu w gminie Czernice Borowe. Jak przekazał w rozmowie z portalem infoprzasnysz.com oficer prasowy przasnyskiej policji Krzysztof Błaszczak, chłopiec został przejechany przez wał rolniczy podczas prac polowych.

5-latek w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala w Ciechanowie, ale obrażenia dziecka były bardzo ciężkie, więc podjęto decyzję o przetransportowaniu go do szpitala w Warszawie. Lekarz dyżurny ciechanowskiego szpitala zgłosił sprawę policji.

Co prawda dokładne okoliczności zdarzenia nadal są ustalane, ale ze wstępnych ustaleń wynika, że rolnik kierujący ciągnikiem, do którego był podczepiony wał rolniczy, nie zauważył bawiącego się na polu chłopca. 

,,Wypadki przy pracy w rolnictwie zdarzają się częściej niż w innych działach gospodarki. Niestety, często dochodzi do wypadków, na skutek których osoby doznają różnych obrażeń, a nawet tracą życie. Nie zezwalajmy dzieciom na wykonywanie niebezpiecznych prac polowych i nie pozostawiajmy małych dzieci bez opieki dorosłych. Nie pozostawiajmy niebezpiecznych narzędzi w miejscach, gdzie mogą stanowić zagrożenie dla dziecka i pamiętajmy, że dziecku nie wolno przebywać w odległości mniejszej niż 50 m od pracującej maszyny rolniczej” – apelują policjanci.

wał rolniczy

Czytaj też: Wypadek z udziałem czterolatka: Został przygnieciony przez zbiornik

infoprzasnysz.com/fot.pixabay

swiatrolnika.info 2023