O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

08-02-2022

Autor: Świat Rolnika

Tragiczny wypadek. Ciągnik przewrócił się i przygniótł rolnika

Ciągnik

Do PSP w Hajnówce wpłynęło zgłoszenie, że do przydrożnego rowu, który był wypełniony wodą, wpadł ciągnik rolniczy. W pojeździe był rolnik.

Do zdarzenia przy drodze żwirowej łączącej miejscowości Zubacze i Wólka Nurzecka natychmiast zadysponowano zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Hajnówce i Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Hajnówce Posterunku w Czeremsze  oraz zastęp z Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Czeremsze.  

Ciągnik wpadł do rowu

Po dojechaniu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów stwierdzono, że ciągnik rolniczy spadł z przepustu do rzeczki Studzianka, która przepływała prostopadle do drogi łączącej miejscowości Zubacze i Wólka Nurzecka. Kierowca pojazdu niestety nie przeżył zdarzenia.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i wydobyciu poszkodowanego. Strażacy na rzece rozłożyli zapory sporpcyjne w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się ewentualnych płynów eksploatacyjnych. Do zdarzenia zadysponowano dodatkowo  ciężki samochód ratownictwa technicznego Mega-City z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 4 w Białymstoku w celu wydobycia ciągnika rolniczego.  Z uwagi na lokalizację zdarzenia na granicy powiatu hajnowskiego oraz siemiatyckiego do działań został zadysponowany zastęp z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Siemiatyczach. Ostatecznie lokalizacja zdarzenia została określona jako gm. Nurzec Stacja, pow. siemiatycki.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia  ciężkiego samochodu ratownictwa technicznego przystąpiono do wydobycia ciągnika. Po zabezpieczeniu pojazdu na drodze strażacy przeszukali miejsce zdarzenia w celu wykluczenia innych poszkodowanych.

Na miejsce zdarzenia przybyli: grupa operacyjna Komendanta Wojewódzkiego PSP w Białymstoku, Komendanta Powiatowego PSP w Hajnówce i Komendanta Powiatowego PSP w Siemiatyczach, zespól ratownictwa medycznego, Policja oraz Straż Graniczna.

Czytaj też: Śmiertelny remont obory. Policja bada okoliczności wypadku

KP PSP w Hajnówce/fot.KP PSP w Hajnówce

 

swiatrolnika.info 2023