O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

20-08-2022

Autor: Sebastian Wroniewski

Tragedia na polowaniu; myśliwy nie przeżył ataku dzika

Myśliwy

Szwedzki myśliwy został zaatakowany przez dzika podczas polowania, a jego ciało odnaleźli jego koledzy na pobliskiej ambonie.

Policja prowadzi obecnie śledztwo, początkowo aresztowano dwóch kolegów denata. “Znaleziono martwego mężczyznę. Początkowo okoliczności śmierci były niejasne. Dlatego rozpoczęliśmy śledztwo i aresztowaliśmy dwie osoby. Jednak opinia ekspertów medycyny sądowej obaliła hipotezę morderstwa” – przekazała rzecznik prasowy policji.

Myśliwy nie przeżył nagłego ataku dzika

Policja prowadzi obecnie śledztwo. W pierwszym komunikacie podano, że aresztowano dwóch myśliwych, którzy nie mogąc skontaktować się telefonicznie – rozpoczęli poszukiwania i znaleźli martwego kolegę na ambonie.

“Znaleziono martwego mężczyznę. Początkowo okoliczności śmierci były niejasne. Dlatego rozpoczęliśmy śledztwo i aresztowaliśmy dwie osoby. Jednak opinia ekspertów medycyny sądowej obaliła hipotezę morderstwa” – przekazała rzecznik prasowy policji.

Najprawdopodobniej myśliwy spotkał i strzelał do dzika na porannym wyjściu. Dochodzenia postrzałka skończyło się tragicznie, a ranny myśliwy nie schronił się na ambonie, ale próbował „złapać” zasięg, aby wezwać pomoc – niestety nie miał szczęścia.

Myśliwy

Dla potwierdzenia tezy o ataku dzika na miejsce zostały ściągnięte psy tropiące, które miały odszukać postrzałka.

To kolejny przypadek uszkodzenia tętnicy udowej i śmierci myśliwego. W takich sytuacjach mamy tylko kilka minut na zatamowanie krwawienia, ponieważ ostre jak brzytwy szable – nawet niewielkiego przelatka – powodują straszliwe rany.

Czytaj też: Myśliwy zastrzelił człowieka. Sąd wydał wyrok

wildmen.pl/fot.Pixabay

swiatrolnika.info 2023