Talk icon

Informacje

17-08-2021

Autor: Polska Agencja Prasowa

Trąba powietrzna zniszczyła schronisko dla zwierząt

Trąba powietrzna

Trąba powietrzna zniszczyła schronisko dla psów w miejscowości Gózd (gm. Kłoczew). Strażacy interweniowali ponad 130 razy po przejściu nawałnicy w województwie lubelskim.

Traba powietrzna rozniosła schronisko

Wskutek niedzielnych nawałnic w województwie lubelskim straż pożarna przeprowadziła łącznie 107 interwencji w niedzielę i 32 interwencje w poniedziałek. Najwięcej interwencji – 68 dotyczyło usuwania połamanych drzew, 29 związanych było z uszkodzonymi dachami na budynkach mieszkalnych i gospodarczych. Największe straty ponieśli mieszkańcy gminy Kłoczew w powiecie ryckim i gminy Krzywda w powiecie łukowskim.deszcz imgw pp009

"W powiecie ryckim straż przeprowadziła 86 interwencji, a w powiecie łukowskim służby interweniowały 31 razy" – poinformował starszy brygadier Michał Badach z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.

W powiecie ryckim, miejscowości Gózd (gmina Kłoczew) trąba powietrzna zniszczyła schronisko dla psów "Zwierzaki do wzięcia". Zniszczeniu uległ fragment betonowego ogrodzenia, a część kojców została porwana i rzucona w pole. Na miejscu pojawiła się straż pożarna.

Czytaj także: IMGW: ochłodzenie co najmniej do soboty

Kojce zniszczone

"Zniszczonych zostało około dziesięciu kojców. Psy, które uciekły, zostały już złapane, nikt nie został ranny, żaden pies nie ucierpiał" – powiedziała Kinga Krasuska, pracownica schroniska.

W tej chwili w schronisku trwa szacowanie strat.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w poniedziałek ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym deszczem i burzami z gradem dla wszystkich powiatów woj. lubelskiego. Natomiast dla części województwa wydano ostrzeżenie przed upałem.

swiatrolnika.info 2023