O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

15-09-2022

Autor: Świat Rolnika

Pomidorki Toberry – najmniejsze pomidory na świecie

najmniejsze pomidory na świecie

Najmniejsze pomidory na świecie zostały opracowane w Holandii przez skrzyżowane kilku odmian warzywa. Odmiana Toberry wielkością przypomina borówkę.

Toberry powstała przez skrzyżowanie bardzo małego dzikiego pomidora z nowoczesnymi odmianami przy użyciu konwencjonalnych technik hodowlanych. Toberry podobny rozmiarem do borówki, jest najmniejszym pomidorem na świecie i został niedawno rozprowadzony w Australii.

Najmniejsze pomidory na świecie 

Firma zajmująca się szklarniami, która uprawia większość australijskich jagód na północ od Adelajdy, twierdzi, że nie jest w stanie nadążyć za popytem.

„Widzę, że konsumenci kochają ten produkt. Widzę, że szefowie kuchni uwielbiają go używać do swoich potraw, więc myślę, że ma on przyszłość” – powiedział dyrektor generalny P'Petual Henry Liu. 

Jednak to, co jest wygodną przekąską dla konsumentów, okazuje się raczej niewygodne dla rolników.

„Zawsze jestem gotowy na wyzwanie i jest to zdecydowanie jedno z większych wyzwań”, powiedział główny hodowca P'Petual, Andrew Potter, który zajmuje się uprawą pomidorów od prawie trzech dekad.

„Odmiana ta jest o mniej więcej  25 procent trudniejsza w utrzymaniu niż tradycyjna uprawa pomidorów” – powiedział rolnik. 

Odmiana produkuje latem do 300 maleńkich pomidorów na jednym pęczku.

najmniejsze pomidory na świecie

Czytaj też: Warzywa szklarniowe notują niedobory w Europie przez wysokie ceny gazu

freshplaza.com/fot. pixabay

 

swiatrolnika.info 2023