O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

18-01-2023

Autor: Polska Agencja Prasowa

Targi Sadownictwa i Warzywnictwa ruszają dziś w Kielcach

Targi Sadownictwa i Warzywnictwa

Targi Sadownictwa i Warzywnictwa ruszają dziś w kieleckim ośrodku wystawienniczym. Udział w nich weźmie ponad 300 wystawców z kilkunastu krajów.

Dwudniowe wydarzenie po raz pierwszy odbędzie się w Kielcach. Wystawie będą towarzyszyć branżowe konferencje w tematach Europejskiego Zielonego Ładu, nowej Wspólnej Polityki Rolnej oraz ekoschematów.

Targi Sadownictwa i Warzywnictwa po raz pierwszy w Kielcach

Marzena Ślusarz z Targów Kielce poinformowała, że Targi Sadownictwa i Warzywnictwa są organizowane po raz trzynasty przez Oficynę Wydawniczą Oikos z Warszawy, natomiast po raz pierwszy odbędą się w kieleckim ośrodku wystawienniczym.

W ramach wydarzenia zaplanowano pięć branżowych konferencji dotyczących m.in. ogrodnictwa ekologicznego i zrównoważonego, podczas którch omówione zostaną tematy związane z Europejskim Zielonym Ładem, nową Wspólną Polityką Rolną i ekoschematami.

Zobacz także: Hochrein: Zielony Ład uderzy w europejskie bezpieczeństwo żywnościowe

„Dyskusja będzie dotyczyła także Krajowego Planu Strategicznego na lata 2023-2027. Ponad 50 prelegentów, także zagranicznych, podejmie się analizy najbardziej palących problemów. Specjaliści, naukowcy, doświadczeni rolnicy będą mówić o opłacalności produkcji, alternatywach i możliwościach zarobku” – zaznaczyła.

Zaprezentowane zostaną specjalistyczne ciągniki takich marek jak John Deere, Steyr, Lovol, Solis, Landini, Massey Ferguson. Wśród nowości będą kombajny do zbioru owoców, pokażą je przedsiębiorstwa Dom – Wid, Grunner, a także Centrum Wsparcia Technicznego Sadownictwa. Będą wystawiane maszyny wykonujące kilka prac jednocześnie, jak pielniki z opryskiwaczami, maszyny, które jednocześnie wysiewają nasiona, opryskują glebę i nakładają cienką warstwę degradowalnej folii.

Targi Sadownictwa i Warzywnictwa

Targi odwiedzi ponad 300 wystawców

Ponadto około 40 produktów, w tym ciągniki sadownicze, nawozy, sadzonki, maszyny, a także usługi będzie można kupić taniej. Specjalna oferta obejmie także systemy nawadniania i nawożenia. Wypróbować będzie można bezpłatnie systemy zarządzania gospodarstwem.

Targi Sadownictwa i Warzywnictwa odwiedzi 309 wystawców, w tym ponad 50 zagranicznych firm z 15 krajów, m.in. z Holandii, Niemiec, Włoch, Francji i Meksyku.

Wstęp na wystawę i konferencje w czasie Targów w Kielcach jest bezpłatny po rejestracji.

PAP/fot.TSW

swiatrolnika.info 2023