O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

02-01-2023

Autor: Świat Rolnika

Szczepionki przeciwko ASF coraz bliżej? Już niedługo trafią na rynek!

Szczepionki przeciwko ASF

USDA i Uniwersytet w Connecticut opracowały kilka kandydatów na szczepionki przeciwko ASF, które zdaniem niezależnych naukowców są „obiecujące”.

Jedna z tych szczepionek, ASFV-G-DMGF, została niedawno dopuszczona do komercyjnego rozwoju przez firmę Zoetis. Naukowcy z Zoetis i Instytutu Friedricha Löfflera w Niemczech przebadali dziki za pomocą jadalnej przynęty zawierającej szczepionkę oraz świnie domowe, stosując bardziej tradycyjną metodę wstrzyknięcia domięśniowego.

Zoetis przygotowuje się do wprowadzenia szczepionki przeciwko ASF

USDA i Uniwersytet w Connecticut zawarły umowę, która dała USDA uprawnienia do negocjowania licencji z firmami zajmującymi się zdrowiem zwierząt, takimi jak Zoetis, aby ostatecznie wprowadzić na rynek szczepionki przeciwko ASF. Uniwersytet współpracuje z innymi naukowcami i badaczami, aby przyspieszyć i ułatwić przekształcenie odkryć w towary i usługi przynoszące korzyści społeczeństwu.

Zobacz też: Izdebski: Trzeba skupić się na pomocy hodowcom trzody chlewnej

Dyrektor Laboratorium Diagnostycznego Medycyny i Weterynarii w Connecticut (CVMDL) i profesor patobiologii na Uniwersytecie w Connecticut, dr Guillermo Risatti, jest optymistą co do potencjału potencjalnej szczepionki.

Szczepionki przeciwko ASF

Naukowcy z Zoetis i Instytutu Friedricha Löfflera w Niemczech przebadali dziki za pomocą jadalnej przynęty zawierającej szczepionkę oraz świnie domowe, stosując bardziej tradycyjną metodę wstrzyknięcia domięśniowego. Obie metody wykazały skuteczność szczepionki przeciwko ASF. 

meatinfo.ru/fot.pixabay

swiatrolnika.info 2023