Talk icon

Informacje

06-04-2021

Autor: Sebastian Wroniewski

Szczepionka na COVID-19 dla zwierząt została zarejestrowana w Rosji

Szczepionka na COVID-19

Pierwsza na świecie szczepionka na COVID-19 dla zwierząt, opracowana przez naukowców z Rossielchoznadzoru, została zarejestrowana w Rosji. Powiedział o tym dziennikarzom Konstantin Savenkov, zastępca szefa organu nadzorczego. Szczepionka jest nadzieją polskich rolników na uratowanie zagrożonych hodowli. Pod koniec stycznia SARS-CoV-2 został wykryty na fermie norek. Hodowla została zlikwidowana na koszt właściciela, ponieważ obecne prawo nie przewiduje żadnych odszkodowań.

Szczepionka na COVID-19 dla zwierząt

Szczepionka na COVID-19 dla zwierząt, opracowana przez Federalne Centrum Zdrowia Zwierząt (FSBI" ARRIAH ") podległe Rossielchoznadzorowi, jest zarejestrowana w Rosji. Jest to pierwsza i obecnie jedyna na świecie szczepionka na COVID-19 dla zwierząt.

– powiedział Savenkov.

Według niego, w kwietniu można rozpocząć masową produkcję szczepionki w oparciu o największą w kraju platformę do produkcji leków dla zwierząt Federalnego Centrum Zdrowia Zwierząt.

Dodał, że rozpoczęte w październiku ubiegłego roku badania kliniczne szczepionki obejmowały psy, koty, lisy polarne, norki, lisy i inne zwierzęta.

Wyniki badań pozwalają wyciągnąć wnioski o bezpieczeństwie szczepionki i jej wysokiej aktywności immunogennej, ponieważ wszystkie przebadane i zaszczepione zwierzęta w 100% przypadków wytworzyły przeciwciała przeciwko koronawirusowi”.

– zapewnił.

Savenkov zauważył również, że naukowcy Rosselkhoznadzor nadal badają, na jak długo utrzymuje się odporność po podaniu leku. Na ten moment wiadomo, że jest to co najmniej sześć miesięcy.

Szczepionka dla norek – hodowcy apelują o jej wprowadzenie, a minister milczy

Szczepionka na COVID-19 dla zwierząt trafi do Polski?

Szczepionka na COVID-19 dla zwierząt Szczepionka na COVID 19stała się obiektem zainteresowań wielu innych krajów. Grecja, Polska, Austria, a także Stany Zjednoczone, Kanada i Singapur wykazują zainteresowanie rozwojem szczepionki.

W związku z rejestracją przypadków choroby zwierząt COVID-19 w wielu krajach świata planuje się zakup szczepionki opracowanej przez FGBI ARRIAH zarówno przez krajowe fermy futerkowe, jak i struktury handlowe z Grecji, Polski i Austrii oraz przedsiębiorstwa z USA, Kanady i Singapuru.

– powiedział Savenkov.

Szczepionka na COVID-19 dla zwierząt ma szczególne znaczenie, powiedział, jak zauważyła Światowa Organizacja Zdrowia Zwierząt (OIE), niektóre gatunki zwierząt są podatne na COVID-19. Przypadki tej choroby odnotowano w wielu krajach na całym świecie, które co tydzień zgłaszają OIE nowe przypadki. Na przykład w zeszłym tygodniu OIE otrzymała informację o wykryciu zakażenia koronawirusem u trzech zwierząt domowych w Meksyku i jednym we Włoszech.

Szczepionka na COVID-19 dla zwierząt jest nadzieją polskich rolników na uratowanie zagrożonych hodowli. Pod koniec stycznia SARS-CoV-2 został wykryty na fermie norek. Hodowla została zlikwidowana na koszt właściciela, ponieważ obecne prawo nie przewiduje żadnych odszkodowań.

Uważamy, że państwa polskiego nie stać na potężne odszkodowania, które hodowcy bez wątpienia będą chcieli uzyskać za wybicie im wszystkich zwierząt należących do nich, będących ich własnością i nie ma takiej potrzeby, jeżeli możemy za własne pieniądze (my hodowcy) kupić te szczepionki oraz zabezpieczyć nasze zwierzęta

– podkreśla Marek Miśko, dyrektor Polskiego Przemysłu Futrzarskiego.

Niestety na tę chwilę MRiRW milczy w tej sprawie.

meatinfo.ru

swiatrolnika.info 2023