Talk icon

Informacje

09-04-2021

Autor: Sebastian Wroniewski

Szczepionka na COVID-19 dla zwierząt zapobiega mutacjom

Szczepionka na COVID-19

Rosyjska szczepionka na COVID-19 dla zwierząt pozwoli uniknąć mutacji podczas międzygatunkowego przenoszenia choroby. Rozpoczęte w październiku ubiegłego roku badania kliniczne szczepionki obejmowały psy, koty, lisy polarne, norki, lisy i inne zwierzęta. Wyniki badań pozwalają wyciągnąć wnioski o bezpieczeństwie szczepionki i jej wysokiej aktywności immunogennej, ponieważ wszystkie przebadane i zaszczepione zwierzęta w 100% przypadków wytworzyły przeciwciała przeciwko koronawirusowi. Preparat jest nadzieją polskich rolników na uratowanie zagrożonych hodowli. Hodowcy chcą sami z własnych pieniędzy zakupić specyfik i apelują do ministra Pudy. Niestety na tę chwilę MRiRW milczy w tej sprawie.

Szczepionka na COVID-19 dla zwierząt zapobiega mutacjom

Rosyjska szczepionka na COVID-19 dla zwierząt pozwoli uniknąć mutacji podczas międzygatunkowego przenoszenia choroby. Alexander Kononov, zastępca dyrektora Federalnego Centrum Badań i Rozwoju ds. Zdrowia Zwierząt, ogłosił to podczas internetowej konferencji.

Możemy to zagwarantować dzięki opracowanej przez nas szczepionce Carnivac-Cove

– powiedział, zapytany, czy szczepionka pozwala uniknąć mutacji wirusa podczas przenoszenia międzygatunkowego.

Kononov zauważył, że po rejestracji szczepionki centrum otrzymało już wiele próśb o jej produkcję. W szczególności zainteresowani są kupcy z Turcji i krajów UE, w związku z czym istnieje możliwość przestawienia się w razie potrzeby na jego produkcję na dużą skalę. Według Kononova absolutnym priorytetem są konsumenci krajowi, w tym fermy futerkowe.

Przypomnijmy, że pod koniec marca pierwsza na świecie szczepionka na COVID-19 dla zwierząt, opracowana przez naukowców z Rossielchoznadzoru, została zarejestrowana w Rosji. Według Konstantina Savenkov, zastępcy szefa organu nadzorczego, w kwietniu można rozpocząć masową produkcję szczepionki w oparciu o największą w kraju platformę do produkcji leków dla zwierząt Federalnego Centrum Zdrowia Zwierząt.

Dodał, że rozpoczęte w październiku ubiegłego roku badania kliniczne szczepionki obejmowały psy, koty, lisy polarne, norki, lisy i inne zwierzęta. Wyniki badań pozwalają wyciągnąć wnioski o bezpieczeństwie szczepionki i jej wysokiej aktywności immunogennej, ponieważ wszystkie przebadane i zaszczepione zwierzęta w 100% przypadków wytworzyły przeciwciała przeciwko koronawirusowi.

Trzaskowski będzie mieć problem z ekologami? Za jego prezydentury z Warszawy zniknęło 9 tysięcy drzew!

Szczepionka na COVID-19 dla zwierząt trafi do Polski?

Szczepionka na COVID-19 dla zwierząt Szczepionka na COVID 19stała się obiektem zainteresowań wielu innych krajów. Grecja, Polska, Austria, a także Stany Zjednoczone, Kanada i Singapur wykazują zainteresowanie rozwojem szczepionki.

Szczepionka na COVID-19 dla zwierząt jest nadzieją polskich rolników na uratowanie zagrożonych hodowli. Pod koniec stycznia SARS-CoV-2 został wykryty na fermie norek. Hodowla została zlikwidowana na koszt właściciela, ponieważ obecne prawo nie przewiduje żadnych odszkodowań.

Uważamy, że państwa polskiego nie stać na potężne odszkodowania, które hodowcy bez wątpienia będą chcieli uzyskać za wybicie im wszystkich zwierząt należących do nich, będących ich własnością i nie ma takiej potrzeby, jeżeli możemy za własne pieniądze (my hodowcy) kupić te szczepionki oraz zabezpieczyć nasze zwierzęta

– podkreśla Marek Miśko, dyrektor Polskiego Przemysłu Futrzarskiego.

Niestety na tę chwilę MRiRW milczy w tej sprawie.

meatinfo.ru

swiatrolnika.info 2022