O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

01-10-2020

Autor: Świat Rolnika

Szczepan Wójcik po spotkaniu z prezydentem: Jesteśmy na wojnie ideologicznej

Szczepan Wójcik

W Warszawie odbył się wczoraj kolejny protest rolników przeciwko ,,Piątce dla zwierząt”, która uderza w polskie rolnictwo. Po przybyciu pod Pałac Prezydencki, członkowie delegacji rolniczej spotkali się z prezydentem Andrzejem Dudą. Jeden z delegatów, Szczepan Wójcik z Instytutu Gospodarki Rolnej zauważył, że prezydent co prawda stoi po stronie rolnictwa, ale nie obędzie się bez dalszej walki i protestów. Jedynie rolnicy mogą o siebie walczyć i wygrać ze szkodliwą ideologią, którą obecnie forsuje Prawo i Sprawiedliwość.

Szczepan Wójcik: Dzisiaj jesteśmy na wojnie ideologicznej

Wczoraj w Warszawie odbył się kolejny protest rolników przeciwko szkodliwej dla polskiego rolnictwa ,,Piątce dla zwierząt”. Protestujący zebrali się na Placu Trzech Krzyży, skąd przeszli pod budynek Sejmu, a następnie w stronę Pałacu Prezydenckiego, gdzie z prezydentem Andrzejem Dudą spotkała się delegacja rolników. Wśród delegatów był Sławomir Izdebski, prezes rolniczego OPZZ, Michał Kołodziejczak, lider AgroUnii oraz Szczepan Wójcik z Instytutu Gospodarki Rolnej.

Nie ulega wątpliwości, że dzisiaj jesteśmy na wojnie ideologicznej. Dzisiaj przeciwko nam jest ideologia, która na pierwszym miejscu stawia zwierzęta, a na drugim miejscu stawia ludzi. Dziwimy się temu, że właśnie podczas rządów Prawa i Sprawiedliwości to właśnie ta ideologia dzisiaj ma najwięcej do powiedzenia, więcej niż miała kiedykolwiek dotąd.

– ostrzegał Szczepan Wójcik.

Hodowca zwrócił uwagę, że co prawda Andrzej Duda stoi po stronie rolników, ale ci muszą dalej walczyć. Tylko protestując mogą bowiem wygrać z ideologią, którą obecnie promuje Prawo i Sprawiedliwość. Jeśli się poddadzą, na ,,Piątce dla zwierząt” i likwidacji branż się nie skończy.

Po spotkaniu z panem prezydentem, który ewidentnie jest po stronie rolników i to mu trzeba przyznać i za co jesteśmy mu wdzięczni, że się z nami spotkał, ale niestety nie mamy wyjścia i musimy walczyć. Musimy wychodzić na ulicę i musimy zgodnie z prawem, póki co, i spokojnie ale walczyć o siebie, bo inaczej przegramy. Tylko zjednoczeni, tylko razem możemy wygrać. Jest nas dzisiaj około 10 tysięcy, ale kolejnym razem musi być więcej. W przeciwnym razie oni się nie cofną.

– stwierdził hodowca.

Ardanowski: Piątka dla Zwierząt uderza w rolnictwo. Odrzuca chrześcijaństwo, gardzi żydami i muzułmanami

Szczepan Wójcik: Zdradzili nas Polaków, polskie rolnictwo, polską rację stanu

Szczepan Wójcik zauważył, że po stronie Szczepan Wojcik organizacji antyhodowlanych stoją potężne siły. Siły te dysponują dostępem do mediów publicznych i potężnych pieniędzy. Jedynie potężne protesty rolników są w stanie pokonać tak silnego przeciwnika.

Mamy bardzo silnego przeciwnika, mają media publiczne, do których nas nie dopuszczają, mają nieograniczone pieniądze publiczne czyli nasze pieniądze, które wydają przeciwko nam. Zdradzili nas Polaków, polskie rolnictwo, polską rację stanu. Musimy o siebie walczyć, tylko w naszych rękach jest nasz los i tylko dzięki dzięki zjednoczeniu i tylko dzięki temu. że będziemy razem możemy wygrać. Jeśli nie wyjdziemy na ulicę, następnym razem po prostu nas zniszczą. A zniszczy nas Prawo i Sprawiedliwość, które jest dzisiaj partią zdrajców polskiej wsi!

– dodał Szczepan Wójcik.

Wójcik zaapelował również o zjednoczenie w walce oraz do polityków, aby stanęli po stronie polskiego rolnictwa. Według prezesa Instytutu Gospodarki Rolnej partia Prawo i Sprawiedliwość zdradziła polską wieś i poniesie za to konsekwencje.

Powtarzam również słowa do polityków, niezależnie od tego jaką partię reprezentujecie, wyprostujcie kręgosłupy i bądźcie za nami, bądźcie za rolnikami. Niedługo powiemy SPRAWDZAM. Dziś na pewno powiemy to partii Prawo i Sprawiedliwość, które z pewnością na wsi przegra. PiS nie będzie miało czego szukać na wsi, bo zdradziło nas, zdradziło rolników i to był ich ostatni raz.

– apelował Szczepan Wójcik.

fot.KPRP,Jakub Szymczuk

swiatrolnika.info 2023