Talk icon

Informacje

20-12-2021

Autor: Świat Rolnika

Szczepan Wójcik: Organizujemy forum rolników przeciwko Green Deal

Szczepan Wójcik

Praca nad jednoczeniem europejskich rolników wobec zamachu na bezpieczeństwo żywnościowe nie ustaje – powiedział Szczepan Wójcik.

Pomysłodawca #EUnitedAgri i prezes Instytutu Gospodarki Rolnej przypomniał, że rolnicy planują zorganizowanie protestu rolników w Brukseli przeciwko Zielonemu Ładowi. Pierwotnie miał on odbyć się w drugim tygodniu grudnia, ale ze względów bezpieczeństwa został on przeniesiony na początek przyszłego roku. Szczepan Wójcik zapowiedział także, że w Warszawie odbędzie się wielkie forum rolników skupionych wokół walki z założeniami polityki Green Deal.

Wielkie forum rolników w Warszawie

"Praca nad jednoczeniem europejskich rolników wobec zamachu na bezpieczeństwo żywnościowe nie ustaje. W naszych mediach ŚwiatRolnika.info gościliśmy koleżanki i kolegów z Holandii oraz Niemiec. Szykujemy manifestację w Brukseli i wielkie forum rolników z 13 krajów w Warszawie" – zapowiedział na twitterze Szczepan Wójcik.szczepan wojcik rolnicy greendeal 2

Jak tłumaczy prezes IGR forum rolników ma mieć charakter strategiczny dla dalszych działań podejmowanych przez inicjatywę #EUnitedAgri, która zrzesza już gospodarzy z 13 państw Unii Europejskiej. Celem gospodarzy jest rozpoczęcie uczciwej debaty na temat zmian, które przyniesie unijnej gospodarce rolnej Zielony Ład. Ich zdaniem strategie Komisji Europejskiej takie jak pakiet Fit for 55, Strategia na rzecz Bioróżnorodności czy Od Pola do stołu przygotowane zostały bez realnego wsłuchania się w głos środowiska rolnego. Planowane w Warszawie forum rolnicze ma być także kolejnym etapem integrowania rolników wokół inicjatywy #EUnitedAgri, która stanowi dziś główną przeciwwagę dla polityki klimatycznej UE.

Europejscy rolnicy przyjechali do Warszawy

Przedstawiciele holenderskiej organizacji Farmers Defence, organizatora największych protestów rolniczych w historii Holandii, przyjechali do Warszawy na zaproszenie Instytutu Gospodarki Rolnej.

"Odbyliśmy szereg ważnych spotkań z parlamentarzystami oraz przedstawicielami biznesu. Nasi przyjaciele z Holandii stanowią niezwykle ważną flankę w walce z destrukcyjną polityką Zielonego Ładu. Jestem dumny, że razem – ramię w ramię – możemy występować w imieniu wielu rolników, którzy obawiają się konsekwencji zideologizowanych działań Komisji Europejskiej. Spotkanie z Farmers Defence to kolejny krok ku jak najpełniejszemu zjednoczeniu europejskich rolników. Mam nadzieję – i sądzę, że mogę powiedzieć to także w imieniu naszych holenderskich kolegów – że do #EUnitedAgri dołączą niedługo kolejne państwa. Przedsiębiorcy rolni w całej Europie są zdeterminowani do działania jak nigdy dotąd" – powiedział Szczepan Wójcik.

Już niebawem na ŚwiatRolnika.Info pojawi się nagranie z udziałem Farmers Defence.

Czytaj także: Szczepan Wójcik: Akcji takiej jak #EUnitedAgri nie było nigdy wcześniej

 

swiatrolnika.info 2023