O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

07-06-2022

Autor: Emilia Gromczak

Szczepan Wójcik: Nieustanne próby zwijania rolnictwa to podstawowa agenda Putina

szczepan wójcik putin

Szczepan Wójcik zwraca uwagę na postawę posłów Lewicy, w tak trudnym dla Polaków czasie, jakim są inflacja czy wojna na Ukrainie.

Obecna sytuacja w naszym kraju daje się we znaki polskiemu społeczeństwu, ale dotyka szczególnie hodowców i rolników. Prezes Instytutu Gospodarki Rolnej zwraca uwagę, że w tak trudnym dla nas czasie, posłowie Lewicy próbują niszczyć ludziom życie, a wszelkie działania skierowane przeciwko rolnictwu w Europie są agendą Putina.

Trudna sytuacja Polaków

,,Na stacjach benzynowych litr benzyny kosztuje powyżej 8 złotych, nie wiadomo czy lada moment nie będziemy płacić 10 złotych. Inflacja prawie 14 procent, NBP regularnie podnosi stopy procentowe a, niestety, Prezes Glapiński raczej nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Raty kredytów w górę, ludzie nie mają za co kupić żywności, przeciętny Polak zaczyna realnie martwić się o to jak przeżyć, ci, którzy swoją ciężką pracą czy kreatywnością należą do tego wąskiego grona Polaków, którzy mają jakieś oszczędności, zastanawiają się, co zrobić by za rok miały one jakąkolwiek wartość, dodatkowo musimy dozbroić polską armię, opiekować się milionami uchodźców z Ukrainy, na co potrzebne są pieniądze oraz dokonywać transformacji energetycznej, na co również potrzebne są pieniądze – wymienia Szczepan Wójcik. 

Szczepan Wójcik apel

Szczepan Wójcik: Lewica próbuje niszczyć ludziom życie

,,Ludzie nie wiedzą, jak związać koniec z końcem, a oderwana od rzeczywistości Lewica pośrodku światowego kryzysu gospodarczego po raz kolejny próbuje niszczyć ludziom i tak bardzo trudne dziś życie. Jakby hodowcy, rolnicy nie mieli poważniejszych zmartwień na głowie.Te nieustanne próby zamykania rolnictwa, to podstawowa agenda Putina. Dziś widzimy to wyraźnie. Europa ma być ubezwłasnowolniona, z ograniczoną produkcją rolną i uzależniona energetycznie od Rosji. Taką wizję świata widzą propagatorzy tych absurdalnych inicjatyw"  mówi Szczepan Wójcik. 

Prezes IGR skierował ważny apel do polityków.

,,Staram się doszukać w tym wszystkim usprawiedliwienia. Skąd bierze się taka postawa Pani poseł Tracz? Może, gdy spogląda na świat zza kieliszka drogiego wina lub gdy siedzi w drogich restauracjach, to nie dostrzega problemów, z którymi muszą mierzyć się zwykłi obywatele w czasie największego kryzysu od II wojny światowej. Może to jest powód, dlaczego tak często Pani poseł abstrahuje od rozumu. Mam apel do tych wszystkich ważnych osobistości. Dajcie nam wszystkim święty spokój i pozwólcie przetrwać ten kryzys" – apeluje Wójcik.

 

Paliwo po 8 złotych, kto wie czy w lipcu nie zapłacimy za litr powyżej 10. Prawie 14-sto procentowa inflacja, stopy procentowe nieustannie w górę, raty kredytów rosną w zatrważającym tempie, coraz droższa żywność, brak dostępności surowców, upadające firmy, wojna na Ukrainie i widmo rozlania się jej na inne kraje, ludzie nie wiedzą jak związać koniec z końcem, a oderwana od rzeczywistości lewica pośrodku światowego kryzysu gospodarczego po raz kolejny planuje niszczyć ludziom i tak bardzo trudne dziś życie – jakby hodowcy, rolnicy nie mieli poważniejszych zmartwień na głowie. Widzę też, że trochę zajął powrót do tematu niszczenia ludziom życia… Może na lewicy nie ma już posłów, którzy sprawnie tłumaczą polecenia z rosyjskiego na polski? Myślę, że te nieustanne próby zakazywania, ograniczania, zamykania, likwidowania rolnictwa – bo przecież tym wszystkim lewakom nie tylko chodzi o norki – to podstawowa agenda Putina i dziś widzimy to wyraźnie. Europa ma być ubezwłasnowolniona z ograniczoną produkcją rolną i uzależniona energetycznie od Rosji. Taką wizję świata widzą propagatorzy tych absurdalnych inicjatyw? Staram się jednak mimo wszystko doszukiwać w tym wszystkim jakiegoś usprawiedliwienia… Skąd bierze się taka postawa pani poseł Tracz…Może gdy spogląda na świat z za kieliszka drogiego wina gdy siedzi w drogich restauracjach – nie dostrzega problemów, z którymi muszą się mierzyć zwykli obywatele w czasie największego kryzysu od II Wojny Światowej? Może to jest powód, dla którego tak często i ochoczo pani poseł abstrahuje od rozumu…? Mam apel do tych wszystkich „ważnych osobistości”, dajcie nam wszytymi święty spokój i pozwólcie przetrwać ten potężny kryzys.

Posted by Szczepan Wójcik Blog on Monday, June 6, 2022

Sprawdź też: Szczepan Wójcik: Wszystko drożeje. Jak można mówić, że jest w porządku?

swiatrolnika.info 2023