Talk icon

Informacje

12-01-2020

Autor: Świat Rolnika

Szczepan Wójcik: Lewica chce zakazać wszelkiej hodowli przemysłowej!

Szczepan Wójcik: Lewica chce zakazać wszelkiej hodowli przemysłowej!

Posiedzenie przebiegało w sposób, no niestety, czasami nerwowy, emocjonalny, bowiem kilka dni temu lewicowy zespół ds. Ochrony Zwierząt Gospodarki, którego celem jest likwidacja wszelakiej hodowli zwierząt w Polsce, wyszedł z pomysłem wprowadzenia zakazu hodowli zwierząt futerkowych na dwa lata, zakazu sprzedaży żywych karpi, ale też zakazu – to jest chyba najważniejsze – hodowli zwierząt w klatkach i na uwięzi, a więc tutaj mówimy o zakazie tak naprawdę hodowli kur, świń, krów itd., czyli tych wszystkich zwierząt, które w jakiś sposób mają ograniczone ruchy - powiedział Szczepan Wójcik, prezes Instytutu Gospodarki Rolnej po spotkaniu Parlamentarnego Zespołu ds. Ochrony Zwierząt, Praw Właścicieli Zwierząt oraz Rozwoju Polskiego Rolnictwa.

Byliśmy na protestach w Holandii, gdzie osobiście ja przemawiałem, ale też inni przedstawiciele Instytutu Gospodarki Rolnej, do protestujących rolników. Rolnicy w Holandii protestują przeciwko właśnie atakom, jakie są wymierzane w ich gospodarstwa przez organizacje pseudoekologiczne oraz lewicową ideologię. Pamiętajmy, że kilka lat temu, kiedy wprowadzano w Holandii zakaz hodowli zwierząt futerkowych, obiecano, że chodzi tylko o tę hodowlę zwierząt futerkowych, inne gałęzie rolnictwa nie będą zaatakowane. Otóż po kilku latach okazało się dokładnie to, przed czym ostrzegamy, co może wydarzyć się w Polsce – że nastąpił atak na kolejne sektory rolnictwa. W Holandii postuluje się ograniczenie hodowli zwierzęcej o 50 proc., czyli tak naprawdę znowu bankructwa i widmo utraty gospodarstw rolnych przez tamtejszych rolników spowodowało to, że wyszli z ogromnymi protestami na ulice

– przypomniał Szczepan Wójcik.

Szczepan Wójcik jest hodowcą bydła i zwierząt futerkowych, a także prezesem Instytutu Gospodarki Rolnej oraz Fundacji Polska Ziemia.

swiatrolnika.info 2023