Talk icon

Informacje

23-04-2022

Autor: Świat Rolnika

Szczegółowa prognoza pogody na 23 i 24 kwietnia

prognoza pogody

Jak podało IMGW prognoza pogody na najbliższe dni to zachmurzenie i przelotne opady deszczu. Miejscami może pojawić się też porywisty wiatr. 

Instytut Meteorologii i Gospodarki wodnej podał, że Europa zachodnia, centralna i wschodnia, w tym Polska, będzie pod wpływem układu niżowego z ośrodkami w rejonie Zatoki Biskajskiej i Rumunii. Na północy kontynentu pogodę będzie kształtował wyż znad Islandii. Do Polski nadal będzie napływać dość chłodne powietrze polarne morskie, na wschodzie i południu wilgotne, na pozostałym obszarze suche. W nocy małe zmiany ciśnienia, w dzień spadek. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 995 hPa.

Prognoza pogody na sobotę

Prognoza pogody udostępniona przez IMGW wskazuje na zachmurzenie umiarkowane i duże w całym kraju. Na wschodzie, południu oraz w centrum opady deszczu. Wysoko w Tatrach słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od 8 st. C na północnym wschodzie, około 14 st. C w centrum do 16 st. C na południowym zachodzie; nad morzem od 9 st. C do 11 st. C.

Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych, tylko na zachodzie wschodni. W Sudetach porywy wiatru do 60 km/h.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane, na północnym wschodzie i południu wzrastające do dużego. Miejscami na północy oraz nad ranem na krańcach południowych opady deszczu. Wysoko w Tatrach opady śniegu lub śniegu z deszczem. Lokalnie możliwe mgły ograniczające widzialność do 300 metrów.

Temperatura minimalna od 1 st. C do 6 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, we wschodniej połowie kraju z kierunków północnych, w zachodniej połowie z kierunków wschodnich. W Sudetach wiatr w porywach do 60 km/h.

W sobotę w Warszawie zachmurzenie początkowo umiarkowane około południa wzrastające do dużego i wówczas lokalnie możliwe bardzo słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 13 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna 3 st. C. Wiatr słaby, północno-zachodni.

prognoza pogody

Pogoda na niedzielę

W niedzielę zachmurzenie duże i całkowite, większe przejaśnienia na północy i południowym wschodzie kraju. Postępujące z południa do centrum kraju opady deszczu, na południowym zachodzie suma około 10 mm na metr kwadratowy. W górach burze z opadami krupy śnieżnej. Prognozowana wysokość opadów podczas burz do 15 mm.

Temperatura maksymalna od 8 st. C nad morzem do 12 st. C na Pomorzu i 15 st. C na zachodzie i południu.

Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, z kierunków wschodnich; nad morzem w porywach do 55 km/h. W czasie burz porywy wiatr do 60 km/h. Wysoko w górach wiatr dość silny i silny od 30 km/h do 45 km/h, w Tatrach w porywach do 90 km/h, w czasie burz do 100 km/h, południowy.

W niedzielę w stolicy, początkowo zachmurzenie umiarkowane, stopniowo od południa wzrastające do dużego. Wieczorem opady deszczu. Strefa będzie przemieszczała się z południa na północ. Temperatura maksymalna 16 st. C.  Wiatr początkowo słaby, po południu umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni.

Czytaj też: Synoptyk IMGW: Od wtorku czeka nas kilkudniowe pogorszenie pogody

PAP/fot. pixabay

 

swiatrolnika.info 2023