Talk icon

Informacje

17-08-2022

Autor: Świat Rolnika

Szczegółowa prognoza pogody na 17 i 18 sierpnia

prognoza pogody

Przygotowana przez IMGW prognoza pogody wskazuje, że w najbliższych dniach wystąpią opady i zachmurzenie, a miejcami burze.

Jak informuje IMGW Europa Wschodnia oraz krańce zachodnie kontynentu znajdują się w zasięgu wyżów. Nad resztą Europy obecne są płytkie niże. Polska znajduje się w słabogradientowym obszarze obniżonego ciśnienia i pozostaje w ciepłym oraz wilgotnym powietrzu napływającym z rejonu Morza Czarnego. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 999 hPa i nieznacznie wzrośnie.

Prognoza pogody na środę 17 sierpnia 

Jak przewiduje prognoza pogody, w środę wystąpi zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami wzrastające do dużego. Przelotne opady deszczu i miejscami burze, głównie w pasie od Pomorza po Podkarpacie; lokalnie grad. Prognozowana wysokość opadów w burzach od 20 mm do 30 mm. Rano miejscami zanikająca mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura maksymalna od 29 st. C do 32 st. C; nad morzem i w rejonach podgórskich Karpat oraz miejscami na południowym wschodzie od 24 st. C do 26 st.C. Wiatr słaby, z kierunków północnych. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami na wybrzeżu i początkowo na południu duże i tam przelotne opady deszczu lub zanikające burze. W drugiej części nocy miejscami mgła ograniczająca widzialność do 500 metrów, a w kotlinach górskich do 300 metrów. Temperatura minimalna od 16 st. C do 20 st. C; chłodniej w rejonach podgórskich od 12 st. C do 15 st. C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich, miejscami zmienny. W czasie burz wiatr porywisty.

W środę w Warszawie zachmurzenie początkowo duże oraz słabe, przelotne opady deszczu, później zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna 29 st. C. Wiatr przeważnie słaby, północno-wschodni i wschodni.

W nocy zachmurzenie na ogół małe. Nad ranem możliwe krótkotrwałe mgły ograniczające widzialność do 500 m. Temperatura minimalna 19 st. C. Wiatr słaby, wschodni i północno-wschodni.

prognoza pogody

Prognoza pogody na czwartek 18 sierpnia 

W czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami wzrastające do dużego. Na północy i zachodzie lokalnie przelotny deszcz, po południu na Dolnym Śląsku lokalnie burze z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz około 15 mm. Temperatura maksymalna od 29 st. C do 33 st. C, chłodniej nad morzem oraz w rejonach podgórskich, od 24 st. C do 27 st.C. Wiatr słaby, po południu miejscami umiarkowany, z kierunków wschodnich. W czasie burz porywy około 60 km/h.

W czwartek w stolicy zachmurzenie małe, po południu okresami umiarkowane. Temperatura maksymalna 32 st. C. Wiatr słaby, wschodni i północno-wschodni.

Czytaj też: Strażacy odławiają śnięte ryby z Odry. To już około 100 ton

PAP/fot. pixabay

swiatrolnika.info 2022