Talk icon

Informacje

07-09-2022

Autor: Karol Pepliński

Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 7 i 8 września

prognoza pogody

Prognoza pogody przygotowana przez IMGW przewiduje zachmurzenie małe i umiarkowane. Ponadto miejscami przelotne opady.

Jak informuje IMGW Europa Zachodnia, Centralna i częściowo Wschodnia znajduje się w zasięgu niżów z ośrodkami nad Irlandią i północną Rosją, pozostałą część kontynentu obejmuje wyż rozciągający się od Morza Norweskiego po Morze Czarne. Na wschodzie Polski pogodę kształtuje rozległy wyż z centrami nad Morzem Norweskim i Ukrainą. Pozostała część kraju jest w zasięgu zatoki związanej niżem znad Irlandii. Na wschodzie nadal zalega chłodna masa powietrza pochodzenia arktycznego, nad pozostałą częścią Polski z południowego zachodu napływa cieplejsze powietrze polarne morskie. Prognozuje się dalszy spadek ciśnienia. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1007 hPa i będzie spadać.

Prognoza pogody na środę 7 września 

W środę prognoza pogody zapowiada zachmurzenie małe i umiarkowane, na zachodzie i południu, okresami wzrastające do dużego i tam miejscami przelotny deszcz. Na zachodzie, w Beskidach oraz Tatrach możliwe burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do około 15 mm. Temperatura maksymalna od 17 st.C, 18 st.C na północnym wschodzie i Podhalu, około 22 st.C w centrum, do 25 st.C na południowym zachodzie i zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu porywisty, południowo-wschodni i wschodni. W czasie burz w porywach do 65 km/h. W środę w Warszawie słonecznie. Temperatura maksymalna 20 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany,południowo-wschodni.

W nocy zachmurzenie umiarkowane, gdzieniegdzie wzrastające do dużego. Na zachodzie kraju miejscami opady deszczu i możliwe zanikające burze. Prognozowana wysokość opadów do około 10 mm, na południowym zachodzie kraju. W kotlinach sudeckich możliwa mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 4 st.C na północnym wschodzie, około 11 st.C w centrum, do 14 st.C do 15 st.C na południowym zachodzie kraju i Helu. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy i zachodzie, okresami porywisty, wschodni i południowo-wschodni. W czasie burz w porywach do 65 km/h. W nocy w stolicy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 9 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni.

prognoza pogody

Prognoza pogody na czwartek 8 września 

W czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże. Na zachodzie i południu kraju przelotne opady deszczu. Od południowej części lubuskiego przez Dolny Śląsk, Opolskie oraz Śląsk, po południową Małopolskę, miejscami burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz od 15 mm do 25 mm, lokalnie 30 mm. Temperatura maksymalna od 18 st.C na Suwalszczyźnie, około 23 st.C w centrum, do 26 st.C na południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany, na Pomorzu okresami porywisty, wschodni i południowo-wschodni, wieczorem na południowym zachodzie skręcający na zachodni. W czasie burz w porywach do 80 km/h. W czwartek w stolicy zachmurzenie małe i umiarkowane stopniowo wzrastające do dużego. Temperatura maksymalna 20st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni.

Czytaj też: IMGW: Początek tygodnia słoneczny, od czwartku więcej chmur

PAP/fot.pixabay

swiatrolnika.info 2023