Talk icon

Informacje

07-08-2022

Autor: Jagoda Mrowiec

Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 7 i 8 sierpnia

prognoza pogody

Przygotowana przez IMGW prognoza pogody przewiduje ciepłe dni z możliwymi przelotnymi opadami deszczu. Temperatura nieco ponad 20 stopni.

Jak poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, krańce północne Europy oraz południe kontynentu znajdują się pod wpływem niżów. Pozostały obszar Europy jest w zasięgu rozciągającego się od Atlantyku po Rosję klina wyżowego. Polska znajduje się pod wpływem tego klina. Z zachodu napływa nieco chłodniejsze powietrze polarne morskie.

Niedziela pogodna, ale gdzieniegdzie może spaść deszcz

Prognoza pogody IMGW informuje, że w niedzielę w kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na krańcach południowo-wschodnich duże i tam opady deszczu. Przelotny deszcz także na krańcach północnych. Temperatura maksymalna od 19 stopni C do 24 stopni C. Chłodniej będzie w rejonach podgórskich Karpat około 18 stopni C oraz cieplej na Zamojszczyźnie do 25 stopni C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych, nad morzem także zachodni.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane; na południu możliwy słaby deszcz. Temperatura minimalna na ogół od 8 st. C do 15 st. C; chłodniej w kotlinach górskich i lokalnie na północnym wschodzie około 7 st. C oraz cieplej na Półwyspie Helskim około 17 st. C. Wiatr słaby, zmienny.

W niedzielę w Warszawie zachmurzenie początkowo małe, później wzrastające do umiarkowanego i dużego. Temperatura maksymalna 22 st. C. Wiatr słaby, północny. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna 13 st. C . Wiatr słaby ,zmienny.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1010 hPa i będzie rosnąć.

Prognoza pogody na poniedziałek

Jak podaje prognoza pogody IMGW, w poniedziałek w Polsce będzie zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko gdzieniegdzie na południowym wschodzie wzrastające do dużego. Na krańcach północnych i południowo-wschodnich opady deszczu. Temperatura maksymalna od 20 st. C do 25 st. C; chłodniej w rejonach podgórskich Karpat około 19 st. C oraz cieplej na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku do 26 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych.

W poniedziałek w stolicy zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna 24 st. C. Wiatr przeważnie słaby, północny i północno-wschodni.

Czytaj również:IMGW: Pogodna niedziela, choć miejscami spadnie przelotny deszcz

PAP /fot.pixabay

swiatrolnika.info 2022