Talk icon

Informacje

05-09-2022

Autor: Karol Pepliński

Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 5 i 6 września

prognoza pogody

Jak informuje IMGW, prognoza pogody na najbliższe dwa dni będzie podobna do tej z minionego weekendu i utrzyma się co najmniej do środy.

Nad zachodnią Europą dominuje niż z ośrodkiem nieco na zachód od Irlandii, pozostała część kontynentu jest pod wpływem rozległego wyżu znad Europy Północnej. Polska znajduje się w obszarze klina wspomnianego wyżu. Przeważający obszar kraju jest w chłodnej masie powietrza, tylko południe i południowy zachód w nieco cieplejszej.

Prognoza pogody na poniedziałek

W poniedziałek zachmurzenie małe lub umiarkowane, w rejonie Zatoki Gdańskiej i na obszarach podgórskich okresami duże i tam możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 19 st. C do 23 st. C, cieplej na Ziemi Lubuskiej 24 st. C, chłodniej w rejonie Zatoki Gdańskiej, na Suwalszczyźnie, Podlasiu oraz lokalnie w obszarach podgórskich: od 16 st. C do 18 st. C. Prognoza pogody przewiduje wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i północno-wschodni, na północnym wschodzie północny.

W nocy zachmurzenie małe, miejscami umiarkowane, na południu okresami wzrastające do dużego i tam przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 5 st. C do 9 st. C, chłodniej na północnym wschodzie od 3 st. C do 4 st. C, cieplej na zachodzie i południu od 10 st. C do 13 st. C. Wiatr słaby, wschodni i północno-wschodni.

prognoza pogody

Prognoza pogody na wtorek

We wtorek zachmurzenie małe lub umiarkowane, na obszarach podgórskich okresami duże i tam możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 19 st. C do 23 st. C, chłodniej nad morzem, na północnym wschodzie oraz lokalnie w obszarach podgórskich: od 16 st. C do 18 st. C. Prognoza pogody przewiduje wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem i miejscami na południu porywisty, wschodni i północno-wschodni, na wschodzie zmienny.

W poniedziałek w Warszawie będzie słonecznie. Temperatura maksymalna 22 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany,północno-wschodni i wschodni, okresami północny. W nocy pogodnie. Temperatura minimalna 8 st. C. Wiatr słaby, północno-wschodni i wschodni. We wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 20 st. C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich.

Czytaj też: Prognoza pogody na wrzesień. Po ciepłym początku nastąpi ochłodzenie

PAP/fot.pixabay

swiatrolnika.info 2023