Talk icon

Informacje

05-05-2022

Autor: Karol Pepliński

Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 5 i 6 maja

prognoza pogody

Prognoza pogody w Polsce będzie zależna od ciepłego powietrza, które napłynie z południowego zachodu. Polska znajdzie się w obszarze obniżonego ciśnienia.

Jak informuje IMiGW, nad Europą dominują wyże z centrami na pograniczu Białorusi i Rosji oraz Atlantykiem. Jedynie północna oraz częściowo środkowa i południowa część kontynentu jest pod wpływem niżów. Wschodnia połowa kraju znajduje się w zasięgu wyżu znad Białorusi i Rosji, zachodnia część Polski jest w obszarze lekko obniżonego ciśnienia z płytkimi, lokalnymi niżami. Z południowego zachodu napływa cieplejsze powietrze polarne morskie. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1008 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

Prognoza pogody na czwartek

W czwartek w kraju zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Prognoza pogody przewiduje przelotne opady deszczu. Miejscami, z wyjątkiem krańców północnych i wschodnich burze, miejscami z gradem. W czasie burz opady deszczu do 20 mm. Temperatura maksymalna od 12 st. C na północy, około 20 st. C w centrum kraju do 22 st. C na południu. Wiatr na zachodzie kraju słaby, zmienny, poza tym słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy, jedynie nad morzem północny i północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami duże. Miejscami na południu, w centrum i na wschodzie, przelotne opady deszczu oraz początkowo miejscami burze. Na Pomorzu oraz w kotlinach górskich lokalnie mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 5 st. C do 10 st. C, nieco chłodniej lokalnie na północnym zachodzie około 4 st. C. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą północnego. W czasie burz wiatr w porywach do 60 km/h.

prognoza pogody

Prognoza pogody na piątek

W piątek zachmurzenie umiarkowane i duże, jedynie na wybrzeżu na ogół małe. Z wyjątkiem północno-zachodniej Polski przelotne opady deszczu i burze. Prognoza pogody przewiduje na południowym wschodzie kraju burze miejscami z gradem, tam prognozowana wysokość opadów deszczu podczas burz do 20 mm. Temperatura maksymalna od 12 st. C na wybrzeżu, około 19 st. C na przeważającym obszarze kraju do 21 st. C na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W czwartek w stolicy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu, możliwe burze. Temperatura maksymalna 20 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. W czasie burz możliwe porywy wiatru do 65 km/h.

Czytaj też: IMGW: Chłodna masa powietrza nad Polską odpowiada za przymrozki

PAP/fot.pixabay

 

swiatrolnika.info 2023