Talk icon

Informacje

04-06-2022

Autor: Karol Pepliński

Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 4 i 5 czerwca

prognoza pogody

Jak informuje IMGW, prognoza pogody na najbliższe dni będzie uzależniona od niżów nad Europą i przyniesie ulewne deszcze oraz burze, nawet z gradem.

Główne ośrodki niżowe znajdują się nad Hiszpanią i Francją, Węgrami oraz nad północną Skandynawią. Od Wysp Brytyjskich, przez Bałtyk, po zachodnią Rosję rozciąga się słaby wyż. Polska południowa jest pod wpływem płytkiego ośrodka niżowego z układem frontów, a na północy kraju zaznaczy się klin wyżowy. Z południa napłynie cieplejsze powietrze polarne morskie. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa i po południu zacznie rosnąć.

Prognoza pogody na sobotę

W sobotę na północnym zachodzie zachmurzenie umiarkowane, przejściowo duże i możliwe słabe przelotne opady deszczu. W pozostałej części kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu oraz burze, lokalnie z gradem. Prognoza pogody przewiduje wysokość opadów w czasie burz od 15 mm do 20 mm, na południu i wschodzie kraju miejscami do 25 mm. Temperatura maksymalna od 16 st.C, 18 st.C nad morzem i w kotlinach górskich, do 21 st.C, 23 st.C na pozostałym obszarze kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zmieniających się. W czasie burz w porywach do 65 km/h.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko początkowo na wschodzie kraju miejscami duże z zanikającymi przelotnymi opadami deszczu i lokalnymi burzami. Prognozowana wysokość opadów na Podlasie do 15 mm. Miejscami krótkotrwałe mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 6 st.C na Pomorzu i w kotlinach sudeckich, oraz 9 st.C, 11 st.C w centrum, do 14 st.C na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych, w czasie burz w porywach do 65 km/h.

prognoza pogody

Prognoza pogody na niedzielę

W niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane. Na krańcach wschodnich zachmurzenie przejściowo duże, i tam przelotne opady deszczu, możliwe burze. Temperatura maksymalna od 19 st.C na Suwalszczyźnie i morzem, oraz 21 st.C, 23 st.C w centrum, do 26 st.C na zachodzie. Prognoza pogody przewiduje wiatr na ogół słaby, miejscami umiarkowany, z kierunków wschodnich i północnych. W czasie burz porywisty.

W sobotę w Warszawie zachmurzenie duże, po południu z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu i burze, możliwy grad. Suma opadów w trakcie burz do około 15 mm. Temperatura maksymalna 22 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zmieniających się, po południu z przewagą kierunków północnych. W trakcie burz porywy wiatru do 65 km/h. W nocy zachmurzenie przeważnie małe i umiarkowane. Możliwe silne zamglenia. Temperatura minimalna około 10 st.C. Wiatr słaby, północny i północno-zachodni. W niedzielę w stolicy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna około 22 st.C. Wiatr słaby, chwilami umiarkowany, północny, pod wieczór z kierunków zmieniających się.

Czytaj też: Prognoza pogody na najbliższe dni. Będzie deszczowo i pochmurnie

PAP/fot.pixabay

swiatrolnika.info 2023