Talk icon

Informacje

27-06-2022

Autor: Mateusz Chrząszcz

Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 27 i 28 czerwca

prognoza pogody

Jak wskazuje prognoza pogody opublikowana przez IMGW, że czekają nas kolejne dni z wysokimi temperaturami oraz przelotnymi burzami.

Jak informuje IMGW, Wyspy Brytyjskie, częściowo Europa Centralna i południowa znajdują się pod wpływem niżów z układami frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze pogodę kształtują wyże. Polska zachodnia jest pod wpływem płytkiego niżu z ośrodkiem nad Niemcami, a pozostała część kraju pozostaje w obszarze podwyższonego ciśnienia. Nad zachodnią Polskę napływa nieco bardziej wilgotne i wciąż upalne powietrze pochodzenia zwrotnikowego, a nad wschodnią część kraju suche i gorące powietrze polarne kontynentalne.

Prognoza pogody na poniedziałek

W poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane, na zachodzie i lokalnie na południowym wschodzie i południu okresami wzrastające do dużego i tam możliwy przelotny deszcz, burza oraz grad. Wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura maksymalna od 28 st.C na południowym wschodzie, przez 31 st.C, 33 st.C w centrum do 35 st.C na zachodzie, chłodniej lokalnie nad morzem i w obszarach podgórskich Karpat, od 26 st.C do 28 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem przejściowo dość silny, porywisty, południowo-wschodni i wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1006 hPa i będzie się wahać.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane. Na zachodzie kraju stopniowy wzrost zachmurzenie do dużego, przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Początkowo w Karpatach możliwe zanikające przelotne opady deszczu. Prognozowana wysokość opadów podczas burz do 20 mm. Temperatura minimalna od 15 st.C do 20 st.C, w rejonach podgórskich Karpat lokalnie spadek do około 11 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni, na zachodzie skręcający na zachodni i północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h.

Prognoza pogody opublikowana przez IMGW wskazuje, że w Warszawie w poniedziałek będzie bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna 32 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

Prognoza pogody

Wtorek będzie chłodniejszy i pochmurny

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane. Na zachodzie kraju stopniowy wzrost zachmurzenie do dużego, przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Początkowo w Karpatach możliwe zanikające przelotne opady deszczu. Prognozowana wysokość opadów podczas burz do 20 mm. Temperatura minimalna od 15 st.C do 20 st.C, w rejonach podgórskich Karpat lokalnie spadek do około 11 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni, na zachodzie skręcający na zachodni i północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h. około 20 st.C. Wiatr słaby, południowo-wschodni.

Prognoza pogody opublikowana przez IMGW wskazuje, że we wtorek zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, w pasie centralnym i miejscami na wschodzie burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów podczas burze do 30 mm. Bez opadów tylko na północnym wschodzie kraju. Temperatura maksymalna od 22 st.C, 25 st.C na zachodzie, 28 st.C, 30 st.C w centrum, do 32 st.C na wschodzie; chłodniej nad morzem około 20 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, porywisty, na wschodzie zmienny, na zachodzie i w centrum północno-zachodni i północny; w czasie burz wiatr w porywach do 80 km/h.

We wtorek w stolicy początkowo zachmurzenie małe, później okresami umiarkowane i chwilami duże. Możliwe przelotne opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna 32 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, w trakcie ewentualnych burz porywisty, początkowo południowo-wschodni, później z kierunków zmieniających się.

Czytaj również: Upały zaleją całą Polskę. Będzie jak w piekle

PAP/fot.pixabay

swiatrolnika.info 2023