Talk icon

Informacje

26-08-2022

Autor: Karol Pepliński

Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 26 i 27 sierpnia

prognoza pogody

Prognoza pogody IMGW przewiduje, że nad Europą będzie dominował obszar obniżonego ciśnienia, jedynie północny wschód i zachód Europy znajdą się pod wpływem wyżów.

Północne krańce Polski będą w zasięgu klina wyżu znad północnej Rosji, pozostała część kraju będzie pod wpływem płytkiej zatoki niżu z rejonu Morza Czarnego. Pozostaniemy w upalnej masie powietrza pochodzenia zwrotnikowego. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1001 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

Prognoza pogody na piątek

W piątek na południu i zachodzie oraz na północnym wschodzie zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu, w zachodniej połowie kraju lokalne burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm, na południowym zachodzie do 30 mm. Temperatura maksymalna od 27 st. C na południowym zachodzie, nad morzem i w dolinach górskich do 33 st. C na wschodzie. Prognoza pogody przewiduje wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami na zachodzie i krańcach południowych zachmurzenie duże i tam przelotne opady deszczu, lokalnie burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Nad ranem lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 14 st. C do 19 st. C, w dolinach karpackich od 8 st. C do 13 st. C. Wiatr na ogół słaby, wschodni i północno-wschodni. W czasie burz wiatr porywisty.

prognoza pogody

Prognoza pogody na sobotę

W sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże, zwłaszcza w zachodniej połowie kraju. Miejscami, głównie na zachodzie i południowym zachodzie, przelotne opady deszczu, lokalnie burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm, na Dolnym Śląsku i w Sudetach do 30 mm. Temperatura maksymalna od 26 st. C na północnym zachodzie i w dolinach górskich do 33 st. C na wschodzie, lokalnie nad morzem około 24 st. C. Prognoza pogody przewiduje wiatr na ogół słaby, zmienny. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W Warszawie w piątek zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna 33 st. C. Wiatr słaby, południowo-wschodni i wschodni. W nocy zachmurzenie małe. Temperatura minimalna 18 st. C. Wiatr słaby, wschodni. W sobotę zachmurzenie początkowo małe, stopniowo wzrastające do umiarkowanego. Temperatura maksymalna 32 st. C. Wiatr przeważnie słaby, wschodni.

Czytaj też: IMGW ostrzega przed ekstremalnie wysokim zagrożeniem pożarowym

PAP/fot.pixabay

 

swiatrolnika.info 2022