O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

23-08-2022

Autor: Karol Pepliński

Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 23 i 24 sierpnia

prognoza pogody

Przygotowana przez IMGW prognoza pogody zapowiada pochmurną i burzową aurę. W niektórych częściach naszego kraju prognozowane są też opady gradu.

Nad Europą dominują niże, jedynie północno-wschodnia część kontynentu oraz częściowo Skandynawia są w zasięgu wyżu znad Rosji. Polska jest w zasięgu płytkiego niżu z ośrodkiem nad Bałkanami. Od Małopolski po Pomorze Wschodnie przebiega strefa frontu atmosferycznego, który rozdzieli upalne powietrze pochodzenia zwrotnikowego na wschodzie kraju od ciepłego polarnego morskiego na zachodzie.

Prognoza pogody na wtorek

We wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże, tylko miejscami na północnym wschodzie małe. Opady deszczu i burze, miejscami z gradem. Prognozowana wysokość opadów w burzach od 15 mm do 20 mm, na Mazurach i w Bieszczadach do 35 mm oraz w Karpatach do 40 mm. Temperatura maksymalna na wschodzie kraju od 26 st.C do 31 st.C; na pozostałym obszarze i w rejonach podgórskich Karpat od 20 st.C do 25 st.C, tylko w rejonach podgórskich Sudetów około 18 st.C. Prognoza pogody przewiduje wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych i wschodnich. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h.

W nocy na wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i przelotnymi opadami deszczu, lokalnie burze i możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz od 15 mm do 20 mm. Na południu kraju lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna od 15 st.C do 20 st.C, w rejonach podgórskich Karpat około 14 st.C. Wiatr słaby, na Pomorzu i wybrzeżu umiarkowany, z kierunków północnych i wschodnich. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

prognoza pogody

Prognoza pogody na środę

W środę zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu i lokalnymi burzami, miejscami grad. Prognozowana wysokość opadów w burzach od 10 mm do 20 mm, tylko na południowym wschodzie do 40 mm. Temperatura maksymalna na wschodzie od 27 st.C do 32 st.C, na pozostałym obszarze i w rejonach podgórskich Karpat od 19 st.C do 26 st.C. Prognoza pogody przewiduje wiatr słaby, miejscami umiarkowany, z kierunków północnych i wschodnich. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego, aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu. Temperatura maksymalna 30 st.C. Wiatr przeważnie słaby, wschodni i północno-wschodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 19 st.C. Wiatr słaby, zmienny.

W środę w stolicy zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotny deszcz i burze. Suma opadów w burzy do 20 mm. Temperatura maksymalna 30 st.C. Wiatr słaby, zmienny. Porywy wiatru w burzach do 70 km/h.

Czytaj też: Zmienna pogoda w Tatrach. Synoptycy ostrzegają przed burzami

PAP/fot.pixabay

swiatrolnika.info 2023