O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

22-06-2022

Autor: Mateusz Chrząszcz

Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 22 i 23 czerwca

prognoza pogody

Prognoza pogody udostępniona przez IMGW wskazuje, że w środę będziemy mieli do czynienia z małym zachmurzeniem oraz temperaturą sięgającą 27 stopni.

IMGW informuje, że nad Europą dominują niże. Polska zachodnia jest w obszarze lekko podwyższonego ciśnienia, reszta kraju znajduje się na skraju zatoki, związanej z niżem znad Rosji. Z północnego zachodu i północy napływa masa powietrza polarnego morskiego, na zachodzie cieplejsza, na wschodzie nieco chłodniejsza.

Prognoza pogody na środę

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 999 hPa i będzie nieznacznie rosnąć.

W środę będzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Miejscami na północnym wschodzie przejściowo zachmurzenie duże i tam słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 19°C na północnym wschodzie i terenach podgórskich, około 22°C w centrum do 27°C na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem i na wschodzie umiarkowany, na południowym wschodzie chwilami porywisty, zachodni i północno zachodni, jedynie na Dolnym Śląsku południowo-wschodni. W Bieszczadach początkowo porywy do 55 km/h.

Prognoza pogody opublikowana przez IMGW wskazuje, że w nocy będzie bezchmurnie lub zachmurzenie małe, jedynie miejscami na zachodzie umiarkowane. Miejscami na północy mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 8°C do 13°C, miejscami nad morzem około 14°C. Wiatr na ogół słaby, zmienny.

Prognoza pogody na czwartek

W czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane, na wschodzie przejściowo duże i tam możliwy lokalny przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 21°C na północnym wschodzie i w rejonach podgórskich, około 25°C w centrum do 29°C na południowym zachodzie; najchłodniej nad morzem: od 17°C do 19°C. Wiatr słaby, nad morzem i na południowym wschodzie umiarkowany, z kierunków północnych, jedynie na południowym zachodzie kraju wschodni.

Prognoza pogody opublikowana przez IMGW wskazuje, że w Warszawie w środę zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 24°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i północny. W nocy zachmurzenie przeważnie małe, okresami umiarkowane. Temperatura minimalna 12°C. Wiatr słaby, zmienny. W czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 26°C. Wiatr słaby, z kierunków zmieniających się z przewagą kierunków północnych.

Czytaj również: Więcej pociągów na Wakacje. Polregio uruchomi dodatkowe połączenia

PAP/fot.pixabay

swiatrolnika.info 2023