Talk icon

Informacje

21-05-2022

Autor: Świat Rolnika

Synoptyk IMGW: W sobotę możliwe przelotne opady deszczu

IMGW

Jak powiedziała synoptyk IMGW, w sobotę będzie chłodniej i możliwe są przelotne opady deszczu, a na wschodzie kraju prognozujemy słabe burze. 

W ciągu dnia zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, z możliwymi przelotnymi opadami deszczu – powiedziała Małgorzata Tomczuk, synoptyk  Centralnego Biura Prognoz IMGW-PIB. Od zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarne morskie – dodała. 

 Synoptyk IMGW informuje o sobotnich opadach deszczu 

Według Małgorzaty Tomczuk z CBP Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego, w sobotę Polska będzie w zasięgu niżu, który przemiesza się znad Podlasia w kierunku Białorusi. Nad południową częścią kraju przechodził będzie front chłodny.

"W ciągu dnia zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, z możliwymi przelotnymi opadami deszczu. Na wschodzie Polski możliwe będą słabe burze. Związany z burzami i różnicami ciśnienia wiatr może osiągać na południu do 70 km/h, w głębi kraju około 80-85 km/h, a w rejonie Zatoki Gdańskiej nawet do 100 km/h. Temperatura maksymalna wyniesie 12-14 stopni Celsjusza na północy, 16-18 stopni w centrum i 20-22 w Małopolsce i na Podkarpaciu" – powiedziała Małgorzata Tomczuk.

imgw

Czytaj też: IMGW ostrzega. Susza hydrologiczna w czterech województwach

PAP/fot. pixabay

swiatrolnika.info 2023