Talk icon

Informacje

28-08-2022

Autor: Świat Rolnika

IMGW: W niedzielę słonecznie będzie tylko na wschodzie kraju

IMGW

W niedzielę słonecznie będzie tylko na północnym-wschodzie i wschodzie kraju. Na pozostałym obszarze Polski przeważnie pochmurnie – powiedziała synoptyk IMGW. Grażyna Dąbrowska.

Synoptyk IMGW Grażyna Dąbrowska dodała, że najchłodniej będzie na Wybrzeżu - 21 st. Celsjusza. Zaznaczyła, że w pozostałych regionach Polski zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. „Im dalej w kierunku na zachód, tym przybywać będzie chmur” – dodała.

Synoptyk IMGW informuje, że upały się kończą 

Dąbrowska poinformowała, że w niedzielę na północnym-wschodzie i wschodzie kraju przez cały dzień powinno być słonecznie i bez opadów. Maksymalna temperatura będzie w tym rejonie kształtować się powyżej 30 st. Celsjusza, do 32 st. Celsjusza na krańcach wschodnich.

Grażyna Dąbrowska zaznaczyła, że w pozostałych regionach Polski zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. „Im dalej w kierunku na zachód, tym przybywać będzie chmur” – dodała.

Możliwe będą tam opady deszczu, a także burze z gradem, podczas których może spaść od 20 do 30 mm deszczu. W trakcie burz wiatr porywisty, do 70 km/h.

„W strefie zachmurzenia i opadów będzie już znacznie chłodniej. Temperatura wyniesie od 21 st. Celsjusza na Wybrzeżu do 25-26 st. Celsjusza w rejonach podgórskich. Wiatr słaby i umiarkowany; z kierunku południowego i zachodniego” – powiedziała Dąbrowska.

Jak wyjaśniła, od zachodu do naszych granic przybliża się strefa zbieżności, poprzedzająca front atmosferyczny. „Będzie on bardzo powoli wkraczał nad obszar Polski. Myślę, że dopiero w poniedziałek po południu powinniśmy się z nim pożegnać, co oznacza, że jeszcze w poniedziałek na wschodzie będzie strefa tego frontu” – podsumowała Grażyna Dąbrowska.

imgw

Czytaj też: IMGW: Szczegółowa prognoza pogody na 27 i 28 sierpnia

PAP/fot. pixabay

swiatrolnika.info 2022