Talk icon

Informacje

05-09-2022

Autor: Karol Pepliński

Synoptyk IMGW: Poniedziałek będzie pogodny i ciepły

IMGW

Synoptyk IMGW Szymon Ogórek prognozuje, że w poniedziałek nadal będzie pogodnie i ciepło, a taka pogoda powinna utrzymać się do środy.

Nad zachodnią Europą dominuje niż z ośrodkiem nieco na zachód od Irlandii, pozostała część kontynentu jest pod wpływem rozległego wyżu znad Europy Północnej. Polska znajduje się w obszarze klina wspomnianego wyżu. Przeważający obszar kraju jest w chłodnej masie powietrza, tylko południe i południowy zachód w nieco cieplejszej.

Prognoza IMGW na poniedziałek

W poniedziałek na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie będzie małe. Tylko w rejonie Zatoki Gdańskiej i na krańcach południowych możliwe są przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze będzie sucho i pogodnie. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 16 stopni Celsjusza na północnym wschodzie i terenach podgórskich, około 21 stopni w centrum, do 23-24 stopni na zachodzie.

,,Pierwsze trzy dni tygodnia pod względem pogody będą bardzo podobne do minionego weekendu” – przekazał synoptyk IMGW Szymon Ogórek.

Noc z poniedziałku na wtorek będzie pogodna, z niewielkim zachmurzeniem. Temperatura minimalna wyniesie na północnym wschodzie około 2-3 stopni, w centrum około 9, na zachodzie i południu 10-13 stopni Celsjusza. W Tatrach możliwe przelotne opady deszczu. Na krańcach północno–wschodnich i w rejonach podgórskich spodziewane są lokalnie mgły.

imgw

Czytaj też: Prognoza pogody na wrzesień. Po ciepłym początku nastąpi ochłodzenie

PAP/fot.pixabay

swiatrolnika.info 2023