O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

14-02-2022

Autor: Sebastian Wroniewski

Synoptyk IMGW: Początek tygodnia pogodny; w drugiej części będzie wietrznie

IMGW

Poniedziałek będzie jeszcze słoneczny i bez opadów. Jak powiedziała synoptyk IMGW Anna Woźniak, w kolejnych dniach tygodnia pogoda będzie się pogarszać.

Według prognozy przygotowanej przez Annę Woźniak, synoptyka Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, poniedziałek do końca dnia będzie pogodny i słoneczny nad przeważającym obszarem kraju. W drugiej połowie tygodnia natomiast możemy spodziewać się z silnych wiatrów.

IMGW: Poniedziałek będzie słoneczny i bardzo pogodny

"Po zimnej nocy w poniedziałek, podobnie jak w niedzielę, nadal będzie słonecznie i bardzo pogodnie. Tylko na północnym zachodzie zachmurzenie okresowo może wzrastać do umiarkowanego. Do zachodu słońca nie spodziewamy się opadów. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, ale w całym kraju porywisty. Na zachodzie będzie wiał z prędkością do 55 km/h, a w rejonach podgórskich do 65 km/h. W ciągu dnia prognozowana temperatura maksymalna wyniesie od 3 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, około 7 stopni w centrum, do 9-10 stopni za zachodzie kraju" – powiedziała Anna Woźniak.

IMGW

Synoptycy IMGW zapowiadają stopniowe pogorszenie pogody w ciągu kolejnych dni tygodnia. Od czwartku może zacząć wiać silny wiatr, a kulminacji wietrznej pogody należy spodziewać się w pod koniec tygodnia.

Czytaj też: Synoptycy IMGW: Kwiecień będzie cieplejszy niż zwykle, a maj deszczowy

PAP/fot.Pixabay

swiatrolnika.info 2023