Talk icon

Informacje

18-08-2022

Autor: Sebastian Wroniewski

Synoptyk IMGW: Czwartek będzie wyjątkowo upalnym dniem

IMGW

Temperatury od 28 do 33 stopni w czwartek na przeważającym obszarze kraju zapowiedział dyżurny synoptyk IMGW, Kamil Walczak. 

Dodał, że będzie to wyjątkowo upalny dzień, ale być może jeszcze nie najgorętszy, jaki nas czeka w tym tygodniu. Najwyższe temperatury spodziewane są na zachodzie kraju. Synoptyk wyjaśnił, że, niż, który obecnie znajduje się nad Czechami, sprawi, że w tym rejonie Polski aura może być gwałtowna.

IMGW: W czwartek słupki rtęci wskażą nawet 33 st. C

"W czwartek będzie upalnie, temperatura maksymalna od 28 do 33 stopni, nieco chłodniej tylko nad morzem 24 do 27 stopni" – powiedział dyżurny synoptyk IMGW Kamil Walczak.

Najwyższe temperatury spodziewane są na zachodzie kraju. Synoptyk wyjaśnił, że, niż, który obecnie znajduje się nad Czechami, sprawi, że w tym rejonie Polski aura może być gwałtowna.

IMGW

"Na zachodzie spodziewane są nie tylko upały, ale także opady i burze. Na metr kwadratowy spaść może 20 litrów wody, a w czasie burz porywy wiatru osiągnąć mogą 85 km/h" – podkreślił synoptyk IMGW. Choć przy sprzyjającej aurze – w innych regionach – wiatr będzie na ogół słaby, tylko nad morzem okresami porywisty.

Podobnie będzie w nocy z czwartku na piątek. Na zachodzie noc pochmurna z opadami deszczu, a nawet gradu, a w pozostałych regionach noc pogodna, z bardzo wysokimi temperaturami od 17 do 21 stopni.

Czytaj też: IMGW radzi, w jaki sposób możemy chronić się przed upałami

PAP/fot.Pixabay

swiatrolnika.info 2022