Talk icon

Informacje

14-04-2022

Autor: Świat Rolnika

Synoptyczka IMGW: Czwartek ostatnim dniem ładnej pogody

IMGW

Synoptyczka IMGW Małgorzata Tomczuk poinformowała, że w czwartek, poza północną częścią Polski, utrzymywać się będzie ładna i ciepła pogoda. 

Dodała, że temperaturą będzie sięgać 20 stopni Celsjusza. Synoptyczka Centralnego Biura Prognoz IMGW-PIB, że od piątku nastąpi pogorszenie pogody za sprawą napływających od północy mas chłodnego, arktycznego powietrza. W nocy z czwartku na piątek z kolei strefa opadów będzie przesuwała się w kierunku południowym i poza południowo-wschodnią częścią kraju.

Synoptyczka IMGW informuje o pogorszeniu pogody od piątku

Według prognozy pogody przygotowanej przez Małgorzatę Tomczuk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej-Państwowego Instytutu Badawczego, czwartek będzie ostatnim dniem z ładną, ciepłą pogodą. Od piątku nastąpi pogorszenie pogody za sprawą napływających od północy mas chłodnego, arktycznego powietrza.

"Na północy Polski w czwartek będzie już pochmurno, z opadami deszczu na Pomorzu i północnych krańcach Wielkopolski. Im bardziej na południe, tym więcej słońca i stosunkowo ciepło. Na Dolnym Śląsku, w centrum kraju i w województwie opolskim temperatura maksymalna osiągnie 20 stopni Celsjusza. W strefie zachmurzenia termometry wskażą od 11 do 15 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków południowych" – powiedziała synoptyczka IMGW.

W nocy strefa opadów będzie przesuwała się w kierunku południowym i poza południowo-wschodnią częścią kraju, czyli Podkapraciem, Świętokrzyskim, Małopolską, gdzie będzie jeszcze pogodnie, należy spodziewać się więcej chmur i przelotnych opadów deszczu. Temperatura minimalna wyniesie od 2 stopni Celsjusza na południowych krańcach Podkarpacia i we wschodniej części Małopolski, 7 stopni na wschodzie, do 9-10 w centrum i na zachodzie kraju. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni.

IMGW

Czytaj też: Synoptyk IMGW: W czwartek będzie ciepło, ale z deszczem i burzami

PAP/fot.pixabay

swiatrolnika.info 2023