Talk icon

Informacje

22-11-2021

Autor: Monika Faber

Sylwia Spurek znowu odlatuje i proponuje… zakaz jeździectwa

Sylwia Spurek

Eurposłanka Sylwia Spurek proponuje… zakaz jazdy konnej. Po zakazie wędkowania i reklamy mięsa, europosłanka idzie o krok dalej.

Na propozycję ,,doktorkini” ostro zareagował lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Instytut Analiz Środowiskowych przedstawił dalekoidące konsekwencje ekoideologicznych pomysłów posłanki. Jeśli pomysły europosłanki wejdą w życie, może to oznaczać zakaz terapii dzieci chorych i niepełnosprawnych, likwidację miejsc pracy czy wzrost cen żywności i nowych podatków. Czy takiej Polski chcemy?

Sylwia Spurek chce zakazu jeździectwa

Sylwia Spurek nie przestaje zadziwiać. Ekolożka forsowała już między innymi zakaz hodowli zwierząt, zakaz reklamy mięsa, czy nawet zakaz wędkowania. Tym razem ekoposłanka idzie o krok dalej i chce zakazu… jazdy konnej.

Jestem przeciwko wykorzystywaniu zwierząt do czegokolwiek: sportu, rozrywki, badań i testów.

– powiedziała europosłanka w wywiadzie Piotra Witwickiego dla Tygodnika Interia.

Do jej słów odniósł się na Twitterze prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz.
 
Po zakazie hodowli, wędkarstwa, promocji mięsa i nabiału, pani Sylwia Spurek proponuje zakaz jeździectwa. Absurd goni absurd!

– napisał polityk.

Na słowa Władysława Kosiniaka-Kamysza zareagowała sama „doktorkini”.

Panie Pośle, absurdem jest to, że broni Pan systemu, w którym zwierzęta są wykorzystywane i zabijane. A jazda konna zostanie wycofana z pięcioboju na Igrzyskach Olimpijskich, więc ta zmiana już się dzieje i na 100 proc. PSL jej nie zatrzyma... Normalność to empatia i szacunek!

– napisała Sylwia Spurek.

<blockquote class="twitter-tweet"><p lang="pl" dir="ltr">Panie Pośle, absurdem jest to, że broni Pan systemu, w którym zwierzęta są wykorzystywane i zabijane. A jazda konna zostanie wycofana z pięcioboju na Igrzyskach Olimpijskich, więc ta zmiana już się dzieje i na 100% <a href="https://twitter.com/nowePSL?ref_src=twsrc%5Etfw">@nowePSL</a> jej nie zatrzyma… Normalność to empatia i szacunek! <a href="https://t.co/G0znBvfzLf">https://t.co/G0znBvfzLf</a></p>&mdash; Sylwia Spurek (@SylwiaSpurek) <a href="https://twitter.com/SylwiaSpurek/status/1462059824712232961?ref_src=twsrc%5Etfw">November 20, 2021</a></blockquote> <script async src="/storage/images/imagesincontent/2021/11/22/widgets.js" charset="utf-8"></script>

Spurek chce zakazać terapii dla dzieci chorych i niepełnosprawnych?

Sylwia Spurek zaproponowała jakiś czas temu Sylwia SpurekNową Piątkę dla zwierząt. Przewiduje ona między innymi zakaz wędkarstwa czy całkowity zakaz hodowli zwierzęcej. Pomysły ekoposłanki bardzo mocno uderzą nie tylko w polskie rolnictwo, ale również wpłyną na życie milionów Polaków.

Instytut Analiz Środowiskowych przedstawił dalekoidące konsekwencje ekoideologicznych pomysłów Sylwii Spurek. Jeśli pomysły europosłanki wejdą w życie, może to oznaczać zakaz terapii dzieci chorych i niepełnosprawnych, likwidację miejsc pracy czy wzrost cen żywności i nowych podatków. Czy takiej Polski chcemy?

Problemem postulatów politycznych w ogólności, a dotyczących zwierząt i przyrody w szczególności, jest przedstawianie skutków zmian z perspektywy wyłącznie ich korzyści. W ten sposób politycy głosząc konieczność zmian np. w polityce energetycznej (odejście od węgla, główny udział OZE w miksie energetycznym) będą wspominać tylko o czystym powietrzu i ograniczeniu emisji gazów cieplarnianych. Nie wspomną natomiast, że ich postulat niesie za sobą także podwyżki cen wszelkich dóbr, likwidację miejsc pracy w branży wydobywczej, czy uzależnienie energetyczne od podmiotów zagranicą. Podobnie w przypadku rozszerzania stref ochronnych (np. Parków Narodowych) przedstawia się wizję nieskażonej przyrody, bez informowania o ograniczeniu terenów pod budownictwo mieszkaniowe, rozwój bezpiecznej infrastruktury drogowej, czy spadku dochodów z produkcji drewna. Przykłady można mnożyć. Na potrzeby niniejszych rozważań przyjrzyjmy się postulatom „Nowej5dlaZwierząt” Sylwi Spurek, europosłanki Frakcji Zielonych.

– opisuje Instytut Analiz Środowiskowych.

Czytaj też: Sylwia Spurek chce wyższej składki zdrowotnej dla jedzących mięso

polsatnews.pl/fot.fb

swiatrolnika.info 2022