O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

03-05-2023

Autor: Świat Rolnika

Święto Trzeciego Maja – jedno z najważniejszych świąt państwowych

Święto Trzeciego Maja

Święto Trzeciego Maja to wyjątkowa okazja dla Polaków do upamiętnienia ważnych wydarzeń historycznych

Jest to dzień, który upamiętnia uchwalenie Konstytucji 3 Maja w 1791 roku, będącej jednym z najważniejszych aktów prawnych w historii Polski.

Święto Trzeciego Maja w Polsce 

Konstytucja 3 Maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie (po amerykańskiej) uchwaloną ustawą zasadniczą. Zawierała wiele postanowień, które miały na celu usprawnienie działania państwa oraz zapewnienie równości obywateli przed prawem. To właśnie dlatego data 3 Maja uważana jest za symbol walki o wolność i niepodległość Polski.

Święto Narodowe Trzeciego Maja obchodzone jest co roku w Polsce od 1919 roku. W dniu tym organizowane są uroczystości, w których uczestniczą przedstawiciele władz państwowych, wojska, organizacje społeczne i obywatele. Wiele miast organizuje także festyny, koncerty i pokazy, aby uczcić ten wyjątkowy dzień.

Warto podkreślić, że obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja są także okazją do przypomnienia sobie o wartościach, jakimi kierowali się twórcy Konstytucji 3 Maja. Wolność, równość, niezawisłość są wartościami, które powinny być dla nas drogowskazem w codziennym życiu, a ich pielęgnowanie powinno stanowić priorytet dla każdego obywatela.

Podsumowując, Święto Narodowe Trzeciego Maja to wyjątkowy dzień dla Polski i Polaków. To czas, w którym możemy wspólnie celebrować nasze dziedzictwo kulturowe oraz przypomnieć sobie o wartościach, które są dla nas tak ważne. Warto, abyśmy w tym dniu zjednoczyli się i uczcili pamięć twórców Konstytucji 3 Maja, którzy położyli fundamenty pod rozwój naszej ojczyzny.

Zobacz także: 2 maja – święto flagi państwowej

Święto Trzeciego Maja

fot.gov

swiatrolnika.info 2023